Základní nářadí na zahradu, aneb co by vám nemělo chybět

Plánujete si pořídit nový dům či pozemek, kde si chcete založit zahrádku, o kterou budete následně pečovat? Nebo jste se rozhodli, že po letech to s tím zahradničením vezmete opravdu vážně? Zjistěte, jaké nářadí by na vaší zahrádce opravdu nemělo chybět.

Kvalitní nářadí je základ, zároveň vám ušetří čas a energii. K základním úpravám, bez ohledu na velikost zahrady a typ zeleně, který na ní pěstujete, je potřeba tento základní balíček. Hrábě, motyka, nůžky, sekyra a kolečko. Pro ty, kteří mají rádi tradiční způsob sečení trávy je potřeba ještě kosa, pro zahradníky, kteří si na tradice moc nepotrpí je vhodnější sekačka. O tom, jak vybrat sekačku jsme psali již zde. S tímto vybavením budete schopni upravovat záhonky, trávní a keře. Počáteční investice může být pro někoho vysoká, ale věřte, že se investice do kvalitního nářadí vyplatí. Při výběru jednotlivých kusů nářadí prověřte pevnost spojů, ergonomii a celkový materiál, aby se vám s nářadím co nejlépe pracovalo. Nezapomeňte porovnat i hmotnost nářadí, jestli s ním vůbec budete schopni pracovat a práce s ním nebyla zbytečně namáhavá.

Nářadí

Pokud jste spíše fanoušci strojů než tradičních způsobů, oceníte také pomoc drtiče zahradního odpadu, který vám pomůže od listí, posekané trávy a větvičkami. Další vychytávkou je křovinořez, který dodělá práci tam, kam už nemůžete se sekačkou. Pro jednodušší stříhání živého plotu si můžete pořídit elektrický zastřihávač a plotové nůžky.

Pořídit si vybavení, je sice fajn, ale je potřeba se o něj následně i starat. Abyste předešli tomu, že vám nářadí zrezne, nenechávejte ho ležet v trávě, kde by ranní rosa mohla napáchat nechtěnou škodu. Pro delší životnost nářadí, je důležité po jeho používání ho očistit a následně uskladnit na suchém a chráněném místě. Dbejte na to, abyste dražší kousky nářadí měli bezpečně zajištěny, a předešli tak jejich ztrátě.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565