Lámavé vlasy? Vysoušeč vlasů může překvapivě pomoci

Vysoušeč vlasů, zvláště ionizační vysoušeč, může při správném použití být i dobrý pomocník v boji proti lámání vlasů. Horší kvalitu vlasů, jejich sklon k lámavosti totiž ovlivňuje více faktorů, z nichž některé nám při běžné rutině ani nemusí dojít. A správné sušení vlasů je mnohdy klíčové. Pojďme si je probrat jeden po druhém.

bravo b

Špatná výživa vlasů a stres

Hektický styl života, když moc nedbáme na dobrou stravu se může projevit na vlasech. Dříve či později se padání vlasů objevuje při únavě způsobené například nedostatkem železa (časté u žen a veganů), náchylnější jsou lidé s jemnými vlasy. Pomoc je jednoduchá, potravinové doplňky s biotinem, zinkem, železem, vitamíny A a E. Do měsíce by situace měla být o poznání lepší, minimálně s padáním vlasů. Toto pomůže také v typické situaci, kdy po silnějším stresu či viroze se nám může s odstupem dvou až tří měsíců výrazně snížit kvalita vlasů a zvýšit padání.

Chemie a barvy

Pokud vás lámavost vlasů trápí i přes dokonalou péči a nevíte si již rady a zároveň máte barvené vlasy, stojí za úvahu vlasy přestat barvit a zvolit barvy jemnější, které nepronikají do struktury vlasu, tedy barvy ne chemické, ale hennové, které vlas v podstatě obalují novou barevnou ochrannou vrstvou. Kvalita se na novém, nebarveném odrostu, výrazně zlepší.

Tvrdá voda a zbytky stylingových přípravků a šamponů

Překvapivou příčinou padání vlasů může být tvrdá voda, případně zbytky stylingových přípravků, silikonů ze šamponů a podobně. Poznáte to tak, že vaše vlasy jsou i po umytí rozlétané, drsné, no a lámou se, pokožka může svědit. Ohromný rozdíl poznáte při použití speciálního hloubkově čistícího šamponu (hledejte například chelátový), který smývá z vlasů silikony a komerční šampony, ale také tenkou dráždivou tvrdou krustu za zaschlé tvrdé vody na vlasech

 

Špatná péče o vlasy, mokré vlasy a gumičky

Pevné gumičky a stažené účesy namáhají vlasy a jsou-li již křehčí (nebo například v kombinaci s tvrdou vodou), mohou se velmi rychle začít lámat. Dobře nedělá ani usínání s mokrými vlasy, vlasy jsou roztažitelné, snadno se přeleží, přetíží se vlákno a lámou se.

Dále škodí:

  • Příliš časté mytí vysušovacími šampony (např. proti lupům, maštění)
  • Nedostatek hydratační péče po umytí (balzámy apod)
  • Vedlejší účinky léků

Vysoušeč vlasů: pomocník, ale i zlý pán

Je zřejmé, že dlouhé schnutí není pro vlasy ideální. Z vysoušeče vlasů se může stát ale dobrý pomocník, musíte ho ovšem dobře používat. Ideální jsou ionizační vysoušeče, které uvolňují záporné ionty, jež neutralizují kladné ionty ve vlasech, vlasy jsou tak hladší, nejsou staticky nabité, krepaté apod. Můžete vyzkoušet třeba náš vysoušeč Bravo B.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565