Jak vybrat kancelářskou židli?

Parametry kancelářských židlí jsou důležitou součástí rozhodování o tom, která pro vás bude ta nejlepší. Podle čeho vybírat kancelářskou židli? Zásadní je si v první řadě ujasnit, pro koho ji vybíráme, na jak dlouho a co od ní očekáváme.

kanc židle

Ergonomické parametry

Kancelářské židle stále prochází vývojem a jsou neustále výrobci vylepšovány. Pokud vybíráte novou po více než pěti letech, patrně už na trhu narazíte na pozoruhodné množství novinek.  Určitě je vhodné si židli vyzkoušet, pokud ji vybíráte osobně.
Pokud preferujete nákup na eshopu, pak hledejte parametry u popisku zboží, které jsou schopny se přizpůsobit různým nárokům, tedy :

  • Nastavitelná výška (pro přizpůsobení sobě i stolu)
  • Opěrka zad, případně bederní opěrky (pro  potřeby vašich zad)
  • Područky (ideálně odklápěcí, abyste si mohli pohodlně zajet židlí pod stůl)
  • Měkký sedák a polstrování (na tvrdé nevydržíte sedět dlouho a můžete si tak způsobit problémy s kostrčí nebo stabilitou páteře)
  • Sed na židli by měl být pružný, tedy hydraulika pod židlí by neměla být tvrdě nebo napevno nastavená

Židle musí být dobře nastavitelná.

Jak mají být nohy? V úhlu 90 stupňů, rovně položené na zemi. Pokud na zem nedosáhnete pohodlně, vzniká napětí v bederní oblasti.

Jak mají být ruce? Nastavením stolu nebo područek má být zajištěno, aby ramena byla volně uvolněná směrem dolů, při křečovitém stažení nahoru, či přílišném podložení vzniká napětí v oblasti krční páteře.

Stabilita židle

Ideální je židle s pěti rameny, která poskytuje stabilitu. A kolečka kvalitní, dobře pohyblivá, aby nepoškozovala podlahu nebo koberec, po kterém se budou pohybovat.

 

Cena: lepší je dražší?

Určitě platí, že čím dražší židle je, čím pevnější a stabilnější jsou její funkce, lepší vypolstrování, tím déle vám vydrží, udává se nad pět let.  Při několikahodinovém denním využívání s pouze  průměrnou židlí počítejte maximálně na pár let.

Roli hrají také vaše požadavky z hlediska zdraví, pokud už řešíte problémy se zády, je určitě dobrá investice do dobré židle, především dobře vypolstrované a odpružené.

Řiďte se recenzemi zákazníků. Prohledejte jednotlivé weby a dívejte se na názory těch, kteří již  vaši vyhlédnutou židli mají. Někdy je i jednoduchá židle ideální.  

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565