Co vše umí bazénový vysavač?

Nepostradatelný pomocník při údržbě bazénu, bazénový vysavač, je opravdu všestranným pomocníkem, který ušetří mnoho času i práce.  Vyčistí prach, písek, listí, nepořádek ze dna, stěn i schůdků, zlepší kvalitu vody a to vše bez námahy. Katastrofa po bouřce nebo nájezdu dětí bude brzy zažehnána.

bazenovy

Jako součást běžné péče o bazén znatelně ulehčuje čas věnovaný údržbě bazénu a zvyšuje průběžně kvalitu vody.

Čistá voda je základ

Jakákoliv nečistota, která spadne do vody, začne se rozkládat nebo biologicky reagovat, je doslova živnou půdou nejen pro mikroorganismy, které vodu zakalují, ale i pro plísně, řasy a bakterie. Je tedy vhodné vodu udržovat stále křišťálově čistou a pravidelně bazén čistit.

Toho docílíme částečně chemickým ošetřením vody a částečně kvalitní filtrací vody. Voda tak bude méně náchylná ke kažení.

Ale bazénový vysavač pomůže s událostmi náhlými a nečekanými a s těmi, se kterými si chemie ani filtr jen tak jednoduše neporadí.

Bouřka, přívalový déšť nebo vítr zanese do bazénu nečistoty, trávu, listy, písek…

Děti zanesou do bazénu z nohou nečistoty… a jistě by se dalo vymyslet dalších mnoho situací, kdy dojde k výraznému znečištění bazénu a je třeba udělat velký úklid.

A o ten nikdo moc nestojí, ale nebojte, kromě bazénového vysavače pro vás máte i návod na efektivní zvládnutí každé bazénové kalamity.

 

Bazénový vysavač má nejrůznější funkce, které ulehčují manipulaci, od navigace, která si snadno zapamatuje tvary vašeho bazénu, po hák na vytažení, každý model je lepší a lepší.

A když dojde na bazénovou katastrofu ve formě bouřky? Jaký je postup rychlého vyčištění?

1. Odstraňte ručně nebo s pomocí síťky větší předměty a vše, co lze posbírat

2. vyčistěte filtry a čerpadla a vše, kde by se mohly zachytit výjimečné nečistoty

3. bazénovým vysavačem vyčistěte dno a stěny bazénu

4. nechte filtraci běžet alespoň 24 hodin, aby se voda pročistila

5. otestujte kvalitu vody testery, případně zvedněte množství chloru či jiných přídavků, i množství dešťové vody může  změnit kyselost 

6. po dobu několika dnů testujte kvalitu a upravujte vodu dle potřeby

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565