Jak ušetřit se zavařovacím hrncem aneb něco navíc!

Zavařovací hrnec se hodí pro přípravu sterilovaného ovoce, zeleniny, marmelád i džemů, ale můžeme ho použít i mimo sezonu. Hrnec na sezonní zavařování tak nemusí většinu roku ležet ladem!

zavar

Větší množství horkých nápojů

Je zima  a vy  potřebujete horký nápoj, pořádnou dávku pro více lidí? Zavařovací hrnec je ideální pro přípravu horkého punče, svařáku, čaje i kávy nebo horké čokolády.

Navíc díky výpusti můžete nápoje skvěle dávkovat a bezpečně se všichni mohou obsloužit i sami.

Vaření menších množství jídel

Překvapením pro mnohé může být, že v zavařovacím hrnci klidně uvaříte i guláš. Některé modely pomalých hrnců disponují funkcí pomalého vaření, které právě pro vaření jídel, jež potřebují delší čas při nízké teplotě (guláše, vývary, dušená masa). Ideální!

Lze využíti funkci napařování a dobře uvařit zeleninu na páře, nebo ve vhodných silikonových nádobách takto připravit i vajíčka.

Některé modely lze také využít jak rýžovary, dobře se v nich udělá také kaše.

Ohřívání jídel

Stejně tak můžete hrnec použít i ohřívání  jídel nebo rozmrazování pečiva nebo zmrazených porcí předem připravených jídel.

Sterilizace skleniček a lahví

Klasické vánoční dilema; příprava vaječného likéru (ostatně ten by šel také opatrně nahřívat právě zavařovacím hrnci), ale rozhodně lze hrnec použít na kvalitní sterilizování lahví nebo sklenic, které poté použijete na likér nebo uložení potravin, u kterých se musí dbát na čistotu (kvásek, kombucha, kysaná zelenina alá kimči).

Sterilizace látek, kapesníků, plen

Někdy je potřeba něco vyvařit. Látkový kapesník, plenu, bavlněné plátýnko na přípravu sýrů; i tady dobře poslouží tento hrnec.

Dbejte ale bezpečnosti:

U každého svého výrobku si pečlivě přečtěte bezpečnostní pokyny a respektujte je, stejně jako velikost svého zavařovacího hrnce. Jak vidíte, je to báječný  pomocník! A i ten klasický zavařovací hrnec dokáže dobře zastat funkce multifunkčního hrnce, který má snad jedinou výhodu, bývá kompaktnější. Zavařovací hrnec je zase velkoryse velký.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

 
Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565