Zimní spaní? Typy náplní do peřin a dek

Zima se zeptá, jestli nám je v posteli pěkné teplo. Kdo má rád lehké deky, možná už s podzimními sychravými dny sahá po silnější dece. Zaplujme spolu na chvíli do světa hebkých peřin a dek a podívejme se na materiály, které můžete při koupi peřiny potkat.

Už to zdaleka není jen o peří a ovčí vlně a čemsi umělém, i když ty první dvě jmenované náplně stále zůstávají mezi těmi nejdražšími a nejvíce ceněnými.

sunday-gf27f6b416_640

HUSÍ PEŘÍ

Peří se dělí na několik kvalit, většinou se v přikrývkách míchá a výrobce to v popisu výrobku uvádí a odvíjí se od toho (a od váhy přikrývky) také cena přikrývky. Používají se tři druhy peří, prachové je nejdražší.

Peří sekané: Je to jemně sekané peří nejvyšší kvality

Peří poloprachové: Namíchaná směs z poloviny prachové peří, z poloviny jemné sekané peří

Peří prachové: Stoprocentní jemné prachové peří

Ideální poměr je 70 % peří a 30 % prachové peří, což tvoří ideální přikrývku jako do její váhy, ale i spolehlivého odvádění vlhkosti při spánku. Peří je dokonale prodyšné a výtečně záhřevné. Pečujeme o něj běžnou údržbou (vysávání, načechrávání) a jednou za několik let dáváme peří vyčistit do čistíny.

OVČÍ VLNA

Ovčí vlna je velmi oblíbená, vysoce záhřevná a vhodná i pro alergiky, protože nepráší. Vlna je pečlivě vyčištěná, načechraná, přesto přikrývka z ovčí vlny je těžší než běžná péřová nebo z dutého vlákna. Ale to ji činí oblíbenou, protože v ní je příjemně jako v hnízdečku. Pečujeme o ni vysáváním, případně častějším větráním na vzduchu. V létě chladí, v zimě zahřívá. 

DUTÉ VLÁKNO

Oblíbené duté vlákno je někdy zlepšováno aloe vera, které zlepšuje antibakteriální a protiplísňové účinky. Jestli je dané vlákno prodyšné nebo se jedná o nekvalitní náplň zjistíte hned první noc - pod některými se nehorázně zpotíte a máte noční saunu. Peřina musí být nadýchaná a při promnutí vlákno nesmí nepříjemně vrzat (to pak nebývá prodyšné a taková deka se brzy různě sleží a je už nenačechratelná).

Chcete o své peřiny pečovat co nejlépe?

Antibakteriální vysavač MaxMee je zbaví roztočů, plísní a prachu, pracuje na základě UV-C světla, které zanechá peřiny překrásně čisté i pro alergiky!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565