!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Zimní spaní? Typy náplní do peřin a dek

Zima se zeptá, jestli nám je v posteli pěkné teplo. Kdo má rád lehké deky, možná už s podzimními sychravými dny sahá po silnější dece. Zaplujme spolu na chvíli do světa hebkých peřin a dek a podívejme se na materiály, které můžete při koupi peřiny potkat.

Už to zdaleka není jen o peří a ovčí vlně a čemsi umělém, i když ty první dvě jmenované náplně stále zůstávají mezi těmi nejdražšími a nejvíce ceněnými.

sunday-gf27f6b416_640

HUSÍ PEŘÍ

Peří se dělí na několik kvalit, většinou se v přikrývkách míchá a výrobce to v popisu výrobku uvádí a odvíjí se od toho (a od váhy přikrývky) také cena přikrývky. Používají se tři druhy peří, prachové je nejdražší.

Peří sekané: Je to jemně sekané peří nejvyšší kvality

Peří poloprachové: Namíchaná směs z poloviny prachové peří, z poloviny jemné sekané peří

Peří prachové: Stoprocentní jemné prachové peří

Ideální poměr je 70 % peří a 30 % prachové peří, což tvoří ideální přikrývku jako do její váhy, ale i spolehlivého odvádění vlhkosti při spánku. Peří je dokonale prodyšné a výtečně záhřevné. Pečujeme o něj běžnou údržbou (vysávání, načechrávání) a jednou za několik let dáváme peří vyčistit do čistíny.

OVČÍ VLNA

Ovčí vlna je velmi oblíbená, vysoce záhřevná a vhodná i pro alergiky, protože nepráší. Vlna je pečlivě vyčištěná, načechraná, přesto přikrývka z ovčí vlny je těžší než běžná péřová nebo z dutého vlákna. Ale to ji činí oblíbenou, protože v ní je příjemně jako v hnízdečku. Pečujeme o ni vysáváním, případně častějším větráním na vzduchu. V létě chladí, v zimě zahřívá. 

DUTÉ VLÁKNO

Oblíbené duté vlákno je někdy zlepšováno aloe vera, které zlepšuje antibakteriální a protiplísňové účinky. Jestli je dané vlákno prodyšné nebo se jedná o nekvalitní náplň zjistíte hned první noc - pod některými se nehorázně zpotíte a máte noční saunu. Peřina musí být nadýchaná a při promnutí vlákno nesmí nepříjemně vrzat (to pak nebývá prodyšné a taková deka se brzy různě sleží a je už nenačechratelná).

Chcete o své peřiny pečovat co nejlépe?

Antibakteriální vysavač MaxMee je zbaví roztočů, plísní a prachu, pracuje na základě UV-C světla, které zanechá peřiny překrásně čisté i pro alergiky!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení