Promočené boty z venku? Jak vysušit boty

Podzimní počasí má mnoho krásných tváří, ale chůze v promočených botách k němu moc nepatří. Pokud se vám stane, že domů přiběhnete v naprosto promáčených botech, máme pro vás pár tipů, jak je co nejrychleji vysušit.

Vnitřek boty se vlhkostí nejen ničí a deformuje, ale také je to živná půda pro plísně a bakterie a často promočené boty prostě nevoní. A promočí-li se ještě jednou, jsou prakticky na vyhození.

boty

Jak vysušit boty po domácku?

Suché noviny: tradiční vysoušeč bot, který znáte možná ještě ze svého dětství. Noviny ale tehdy byly ještě savé. S dnešním tiskem nebo s propagačními letáky už nemusí být výsledky tak dobré. Ale jako první pomoc, proč ne?

Kuchyňské utěrky, toaletní papír: je už lepší volbou, protože lépe saje vlhkost, ale někdy až tak dobře, že minimálně ze začátku sušení musíte papíry několikrát vyměnit.

Noha v ponožce a igelitovém sáčku: krizovým plánem, ve chvíli, kdy v mokrých botách ještě máte chodit, je odizolovat nohu a botu igelitovým sáčkem. Navíc pak teplo uvolňované z  nohy lehce působí a vysušuje.

Bylinné sáčky, náplň z poštovních zásilek: aneb zkuste vše, co saje vlhkost. Využít můžete bylinné sáčky (ideálně nahřáté) nebo různé slámové či plastové savé náplně z poštovních zásilek, ve kterých působí jako izolanty.

POZOR na silné horké teplo: Pokuste se vyhnout vysoušení bot fénem nebo na horkém topení (maximálně můžete dát boty pod topení, ale nikoliv na rozpálený radiátor). Silné teplo je sice vysuší brzy, ale může je pokroutit a boty tvrdnou.

Toto zacházení si můžete dovolit u bot, o kterých víte, že už je na nohy vezmete tak jednou, ale u těch, na kterých vám záleží, rozhodně ne!

Ale vysoušeč a fén do bot! Paráda!

Ale úplně geniální je toto: Speciální vysoušeč bot si poradí nejen s botami na běžné nošení, ale i s lyžáky nebo bruslemi. Má tepelnou ochranu, takže je bezpečný. A umí kromě vlhkosti výrazně eliminovat i pachy z bot. A to se hodí. 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565