X tipů, jak si do domácnosti nenosit zbytečnosti

Přehlcená domácnost, nebo nedostatek místa? "Kde se to taky pořád bere?" Někdy zůstává rozum stát nad tím, co všechno lze v domácnosti nalézt, samozřejmě nejčastěji tam, kde to překáží nebo zabírá místo. A určitě vás už i napadlo, jestli se nedá nějak zaonačit, aby tyto záležitosti přes práh domu vůbec nepřišly... Tak jsme se nad tím zamysleli také a vybrali nejčastější hříchy a nevědomě podbízivé záležitosti, které pak vytvoří ten pověstný chaos a údiv "kde se to tady vůbec bere?"

blue-gc57428b68_640

Domácnost bez dětí se obecně udržuje bez chaosu snadněji, ale přesto tu platí pár věcí, které je dobré mít na paměti (a které platí i v domácnosti s dětmi)

- všechny rozbité spotřebiče vyřazujte HNED. Jinak vytvoří zabraná místa ve skříních, rozích, pod stoly, v lepším případě ve sklepech a garážích. A už na ně navždy bude sedat prach.

- všechny dobré spotřebiče nahrazené lepšími neschovávejte "na horší", ale rovnou rozhodněte, kam je darujete nebo kde se jich zbavíte. Na 99,9 % to "horší" nepřijde.

- vyřazené oblečení neskladujte, vyřazujte průběžně tak, jak si oblečení, které dosloužilo naposledy sundáte. Jestli půjde do odpadu nebo jako hadřík na utírání čehokoliv, je jedno. Jinak si koledujete o vznik slepých koutů ve skříních a pod postelemi, které budou plné "oblečení na horší, na doma, kdybych zhubla/ztloustla".

- vyřazujte pravidelně kosmetiku a řiďte se znakem s otevřenou krabičkou na výrobku, udává, jak dlouho po otevření je výrobek nezávadný. Na lahvičku či krém si můžete fixou napsat datum otevření.

- můžete-li, letáky, zbytečné časopisy, papíry a všechen papírový balast domů ani nenoste, odhazujte rovno do sběru

- všechny dary či špatné koupě, o kterých víte, že je nikdy nevyužijete, ihned pošlete dál. Neskladujte je!

Domácnost s dětmi si musí více dávat pozor na to, co domů nosí nebo nechají domů vejít, rizikové jsou:

- hračky jako dárky, především ty nekvalitní, malé, ze slušnosti, propagační hračky a materiály

- hračky z čokoládových vajíček a různých jídelních sad

- skládačky a stavebnice, puzzle a podobné tisíc kouskové věci, které není nikdo ochotný po každém hraní dávat do stejné krabičky a na své místo

- milion obrázků dětmi nakreslenými, které je vám líto vyhodit

- načnuté malířské potřeby, pastelky s poloviční velikostí nebo extrémně lámavé

- neustále se množící kupy oblečení, které už je malé

- občasné oblečení, které víte, že nikdy dítěti neoblečete, ale pro jistotu ho schováte

Vše záleží na tom, jak velké máte skladovací prostory, o poznání lehčí to je v domě, kde vše může mít své místo, o poznání těžší v bytě, kde jedna skříň slouží téměř na všechno. Naučte se být v myšlenkách o krok napřed a domyslet si, jestli to či ono, co právě držíte v ruce a nutně to potřebujete, opravdu nebude za dva dny na obtíž.

A naopak: vytvořte si doma místo, kam si uložíte to, co zrovna nepoužíváte, ale velmi vám na tom záleží. Jestli tam bude soška, kniha, vánoční ozdoby nebo suvenýry z dovolené, je na vás. Ale bude to místo, do kterého budete nahlížet rádi. Ujasníte si pak také, co pro vás má skutečnou hodnotu a co ne.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565