!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

X tipů, jak si do domácnosti nenosit zbytečnosti

Přehlcená domácnost, nebo nedostatek místa? "Kde se to taky pořád bere?" Někdy zůstává rozum stát nad tím, co všechno lze v domácnosti nalézt, samozřejmě nejčastěji tam, kde to překáží nebo zabírá místo. A určitě vás už i napadlo, jestli se nedá nějak zaonačit, aby tyto záležitosti přes práh domu vůbec nepřišly... Tak jsme se nad tím zamysleli také a vybrali nejčastější hříchy a nevědomě podbízivé záležitosti, které pak vytvoří ten pověstný chaos a údiv "kde se to tady vůbec bere?"

blue-gc57428b68_640

Domácnost bez dětí se obecně udržuje bez chaosu snadněji, ale přesto tu platí pár věcí, které je dobré mít na paměti (a které platí i v domácnosti s dětmi)

- všechny rozbité spotřebiče vyřazujte HNED. Jinak vytvoří zabraná místa ve skříních, rozích, pod stoly, v lepším případě ve sklepech a garážích. A už na ně navždy bude sedat prach.

- všechny dobré spotřebiče nahrazené lepšími neschovávejte "na horší", ale rovnou rozhodněte, kam je darujete nebo kde se jich zbavíte. Na 99,9 % to "horší" nepřijde.

- vyřazené oblečení neskladujte, vyřazujte průběžně tak, jak si oblečení, které dosloužilo naposledy sundáte. Jestli půjde do odpadu nebo jako hadřík na utírání čehokoliv, je jedno. Jinak si koledujete o vznik slepých koutů ve skříních a pod postelemi, které budou plné "oblečení na horší, na doma, kdybych zhubla/ztloustla".

- vyřazujte pravidelně kosmetiku a řiďte se znakem s otevřenou krabičkou na výrobku, udává, jak dlouho po otevření je výrobek nezávadný. Na lahvičku či krém si můžete fixou napsat datum otevření.

- můžete-li, letáky, zbytečné časopisy, papíry a všechen papírový balast domů ani nenoste, odhazujte rovno do sběru

- všechny dary či špatné koupě, o kterých víte, že je nikdy nevyužijete, ihned pošlete dál. Neskladujte je!

Domácnost s dětmi si musí více dávat pozor na to, co domů nosí nebo nechají domů vejít, rizikové jsou:

- hračky jako dárky, především ty nekvalitní, malé, ze slušnosti, propagační hračky a materiály

- hračky z čokoládových vajíček a různých jídelních sad

- skládačky a stavebnice, puzzle a podobné tisíc kouskové věci, které není nikdo ochotný po každém hraní dávat do stejné krabičky a na své místo

- milion obrázků dětmi nakreslenými, které je vám líto vyhodit

- načnuté malířské potřeby, pastelky s poloviční velikostí nebo extrémně lámavé

- neustále se množící kupy oblečení, které už je malé

- občasné oblečení, které víte, že nikdy dítěti neoblečete, ale pro jistotu ho schováte

Vše záleží na tom, jak velké máte skladovací prostory, o poznání lehčí to je v domě, kde vše může mít své místo, o poznání těžší v bytě, kde jedna skříň slouží téměř na všechno. Naučte se být v myšlenkách o krok napřed a domyslet si, jestli to či ono, co právě držíte v ruce a nutně to potřebujete, opravdu nebude za dva dny na obtíž.

A naopak: vytvořte si doma místo, kam si uložíte to, co zrovna nepoužíváte, ale velmi vám na tom záleží. Jestli tam bude soška, kniha, vánoční ozdoby nebo suvenýry z dovolené, je na vás. Ale bude to místo, do kterého budete nahlížet rádi. Ujasníte si pak také, co pro vás má skutečnou hodnotu a co ne.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení