!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Zelenina na balkoně? Žádný problém!

Balkon plný šťavnatých rajčátek, salátků, papriček nebo hrachových lusků? Je to možné a vlastně to není ani složité. Když máte dobře položený balkon, velkou nádobu a dostatek trpělivosti, můžete si jídelníček obohatit i svou vlastní sklizní. Máme pro vás čtyři  žhavé a osvědčené tipy!

Ve zkratce vám nyní povíme, jak na to!

Rajčata

Na výběr jsou různé zakrslé a „třešničkové“ odrůdy, kterým se dobře daří v truhlících a menších nádobách. Směle tu můžete ale pěstovat i klasické zahradní odrůdy, ty ale potřebují nádoby o průměru minimálně 20 cm. Úroda do pozdního podzimu zaručena!

CO JE DŮLEŽITÉ: Pravidelné týdenní hnojení, dvakrát denně zálivka a dostatek slunce.

tomatoes-3016550_640

Hrách

Hrách výborně roste v jarním i podzimním období, můžete ho průběžně vysévat tak, jak vám bude dorůstat nová úroda. Udělejte mu oporu, po které se bude plazit. Průměr květináče pro 3 semínka by měl být minimálně 30 cm. Skvělý je jak dřeňový, ze kterého sklízíte kuličky, tak i cukrový, u kterého jsou výtečné celé lusky.

CO JE DŮLEŽITÉ: Pravidelná zálivka, občasné pohnojení.

Trhací saláty

Listové saláty jsou pro pěstování v nádobách velmi vhodné. Jak dorůstají nové listy, můžete je otrhávat a tím stimulovat růst dalších. Listové salátky jsou většinou pikantnější, nahořklé, ale mají jednu výhodu. Můžete je sklízet postupně. Lepší chuť a růst mají zjara a pak od srpna do podzimu.

CO JE DŮLEŽITÉ: Nenechat především mladé rostliny v příliš suché půdě, případně je občas zaclonit před prudkým letním sluníčkem, ten salátky nemají moc rády.

Papriky

I papriky můžete pěstova na balkoně. Chilli papričky můžete koupit rovnou jako sazeničky a dát do malých nádobek nebo truhlíků. U nich platí, že čím méně místa mají, tím lépe se jim daří. Opakem jsou pak velké zahradní papriky, které potřebují podobně jako rajčata, v průměru asi 20 cm nádoby a hodně, hodně zálivky. Papriky na balkonech pak plodí do pozdního podzimu.

CO JE DŮLEŽITÉ: Hnojivo každý týden. A hodně sluníčka.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení