Zelenina na balkoně? Žádný problém!

Balkon plný šťavnatých rajčátek, salátků, papriček nebo hrachových lusků? Je to možné a vlastně to není ani složité. Když máte dobře položený balkon, velkou nádobu a dostatek trpělivosti, můžete si jídelníček obohatit i svou vlastní sklizní. Máme pro vás čtyři  žhavé a osvědčené tipy!

Ve zkratce vám nyní povíme, jak na to!

Rajčata

Na výběr jsou různé zakrslé a „třešničkové“ odrůdy, kterým se dobře daří v truhlících a menších nádobách. Směle tu můžete ale pěstovat i klasické zahradní odrůdy, ty ale potřebují nádoby o průměru minimálně 20 cm. Úroda do pozdního podzimu zaručena!

CO JE DŮLEŽITÉ: Pravidelné týdenní hnojení, dvakrát denně zálivka a dostatek slunce.

tomatoes-3016550_640

Hrách

Hrách výborně roste v jarním i podzimním období, můžete ho průběžně vysévat tak, jak vám bude dorůstat nová úroda. Udělejte mu oporu, po které se bude plazit. Průměr květináče pro 3 semínka by měl být minimálně 30 cm. Skvělý je jak dřeňový, ze kterého sklízíte kuličky, tak i cukrový, u kterého jsou výtečné celé lusky.

CO JE DŮLEŽITÉ: Pravidelná zálivka, občasné pohnojení.

Trhací saláty

Listové saláty jsou pro pěstování v nádobách velmi vhodné. Jak dorůstají nové listy, můžete je otrhávat a tím stimulovat růst dalších. Listové salátky jsou většinou pikantnější, nahořklé, ale mají jednu výhodu. Můžete je sklízet postupně. Lepší chuť a růst mají zjara a pak od srpna do podzimu.

CO JE DŮLEŽITÉ: Nenechat především mladé rostliny v příliš suché půdě, případně je občas zaclonit před prudkým letním sluníčkem, ten salátky nemají moc rády.

Papriky

I papriky můžete pěstova na balkoně. Chilli papričky můžete koupit rovnou jako sazeničky a dát do malých nádobek nebo truhlíků. U nich platí, že čím méně místa mají, tím lépe se jim daří. Opakem jsou pak velké zahradní papriky, které potřebují podobně jako rajčata, v průměru asi 20 cm nádoby a hodně, hodně zálivky. Papriky na balkonech pak plodí do pozdního podzimu.

CO JE DŮLEŽITÉ: Hnojivo každý týden. A hodně sluníčka.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565