Kopřiva: Nejen jarní detox, ale i multivitamín!

Jarní detox? Ozdravení těla, regenerace a síla na celé období roku? Nemusíte běhat do lékárny pro nejrůznější detoxikační přípravky, to nejcennější totiž máme rovnou pod nosem. Už naši předkové věděli, že kopřiva patří mezi nejsilnější bylinky. A jako zdroj cenných látek komplexně regenerujících organismus se používá od středověku.

Když má takhle dlouhou historii, tak to na ní něco bude, ne?

stinging-nettle-474357_640

Dokonce i v Egyptě ji používali na bolesti v kříži

Nejenže už v době bronzové se z kopřivových vláken tkaly rubáše, což potvrdili archeologové v Dánsku, ve starověkém Egyptě se používala k medicínským účelům naprosto běžně. Konkrétně při bolestech v kříži a artritidě. Prokrvení a vyčištění organismu určitě pomůže na všechny tyto neduhy.

My ale kopřivu známe jako diuretikum a bylinku podporující imunitní systém

Kopřiva obsahuje mnohem víc chlorofylu než jiné rostliny a má tak vysoký obsah železa, ale i jiných látek. Najdeme v ní ve velké míře vitamíny A, C, D, a K. Odvodňuje, pročišťuje organismus, je účinná při léčbě ekzému, který způsobuje psychický stres, upravuje trávení, mírní záněty ve střevech, mírní alergie, sennou rýmu, astma a podporuje krvetvorbu.

Kopřiva nám pozitivně ovlivňuje všechny možné zdravotní neduhy, které si s sebou neseme se zimou nebo dlouhodobým stresem vyčerpaným organismem.

Ideální bylinka? ANO!

ZAJÍMAVOST: Víte, čím je prospěšné žahání kopřivami? První účinek je díky obsažené kyselině mravenčí, která má pozitivní vliv na revmatické klouby, druhým účinkem je pak efekt prokrvení po požahání, což stimuluje prohřátí a odstranění revmatických bolestí a zvyšuje účinek kyseliny mravenčí.

Římští vojáci se kopřivami žahali po unavených nohách, aby ulevily bolestem.

Vnější použití na pleť i vlasy

Odvar z kopřiv léčí lupy, kdy stačí vlasy opláchnout po umytí odvarem z kopřiv. Na kožní ekzémy jí můžeme pít, ale účinek podpořit i koupelemi nebo potíráním odvarem... A v neposlední řadě je i skvělé kosmetikum - kopřivový čaj nebo odvar je výtečný jako pleťové tonikum.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565