Pro tělo dokonalý eliptický trenažér: Jaké má výhody?

Je něco, co dokáže nahradit všechny fitness stroje? Ano! Eliptický trenažér (jinými slovy též cross trenažer, orbitrek) je multifunkční přístroj, který bude vaše tělo milovat. Žádný sval nezůstane skryt, každému se dostane protažení.

Proč zrovna eliptický? Název vznikl z pohybu nohou, který vykonáváme a jež opisuje elipsu. Už jen na pohled je pohyb na něm měkčí a komplexnější než třeba na běžeckém trenažéru, takže se rovnou podíváme na výhody:

Je šetrnější ke kloubům. Dalo by se říci, že je ke kloubům nejšetrnější ze všech fitness přístrojů.

Procvičujeme také horní partie těla i středové zádové svaly, takže pohyb je zcela komplexní.

Výhodou je také reverzní pohyb přístroje, takže tu vzniká další možnost, jak procvičit a protáhnout svaly, které při pohybu vpřed procvičeny ještě nejsou.

Důležité je ale vědět, že:

Pro dokonalou efektivitu je dobré si nechat přístroj nastavit od odborníka přesně na své tělesné proporce, výšku a délku krok a celkovou zátěž.

Začínejte s malými dávkami. Cvičení je plynulé a pohodové a takový by měl být i postup k vyšším výkonům. Chybou je dávat si od začátku příliš vysoké cvičební dávky a pak demotivovaní skončit. Stačí ze začátku málo – efekt je i tak díky charakteru cvičení vysoký!

Pro spalování tuků se udává minimálně 20 minut denně (ideálně ráno), optimálně 30 minut.

Eliptický trenažér je výtečný pro zahřátí se před silovým tréninkem, ale i pro protažení svalů po celodenní pracovní jednostranné zátěži. Kondička bude stoupat tak rychle, že možná co nevidět obléknete běžecké boty a vyrazíte do přírody.

eli

 

Ideální!

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565