Zahradní lavice: Na balkon, nebo do zahrady?

Klidně na oboje, nikde není psáno, že zahradní lavice patří jen na zahradu. Naopak, často se stává vítanou součástí balkonů a lodžií! Poradíme vám, jak o takovou zahradní lavici pečovat a jak si pro sebe vybrat tu pravou. Co si budeme povídat, přece jen je to dosti velký kus nábytku, zejména, když máme menší balkon. Takže kudy začít?

kyti

Zahradní lavička by se měla stát součástí zahrady, strategickým místem. To samé platí i o umístění na balkoně či lodžii.

KOLIK MÍSTA JI MŮŽU VĚNOVAT?

Nejzásadnější otázka. Jak velký prostor můžu lavici věnovat. Se zahradou většinou není problém, ale u lodžií a balkonů už  musíme trošku počítat nejen s prostorem, ale také s tvarem a často i zvážit, jestli lavice má mít postranice či nikoliv. Aby pohyb kolem ní byl bezpečný a pohodlný. Pocitově lze odvodit, že lavice by neměla zabírat víc než polovinu celkové plochy omezeného venkovního prostoru, jinak nám časem jednoduše začne vadit. V potaz berte také provozní ruch kolem, například tam, kde se neustále budeme muset vyhýbat lavici při věšení prádla nad ní - tam se moc nehodí, protože nám začne vadit dřív než si na ní zvykneme odpočívat. 

Jsou i lavice rohové, menší, větší, lze je "změkčit" a zútulnit polštáři, měnit jejich vzhled barvami a doplňky, kterými je obklopíme, ale ten zásadní tvar a pohodlnost, to místo, na kterém rádi spočineme, to by mělo být naprosto dokonalé.
Tady se vyplatí počítat a měřit a pořádně rozmýšlet. 

KVALITA NÁS PROVÁZÍ CELÝ ROK

Kvalitní dřevo nebo kov či jiný materiál, který je vám blízký by měl odpovídat i době, jakou chcete se svou lavicí strávit. Roky, roky, roky... Každý  materiál má své výhody i nevýhody, každý vyžaduje nějakou průběžnou péči, péči na konci sezóny a generálku před začátkem sezóny nové. Lavice mívají oproti zahradním židličkám a stolečkům jeden úkol navíc. Často jsou v akci i v zimě. Jsou bytelné, pevné a na zimu jako dělané.

 

A hlavně - levnější lavičku na našem trhu nenajdete!

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565