Profesionální čistič koberců: 3 důvody, proč ano!

Profi čištění koberců se určitě vyplatí. Prodlouží životnost vašeho koberce a zároveň zlepší i prostředí, ve kterém žijete. Podívejme se na pár důvodů, proč se péče o koberec, která je o chlup lepší než běžná, vyplatí. A poradíme také s výběrem čističe koberce, který je kompromisem ceny a kvality. 

carpet-100087_640

Proč profi úklid koberce?

Proč se vyplatí pečovat o koberec o chlup líp:

1. hloubkové čištění koberce omezí prašnost, alergeny, růst plísní (pokud dobře vysychá) i přítomnost roztočů

2. koberec si zachová déle svěží barvu a životnost, i lehkou neprošlapanou strukturu

3. omezí se nežádoucí pachy, které přirozeně koberec nasává například i z vaření, cigaretového kouře apod.

A to nemluvíme o tom, že veškeré náhle vzniklé skvrny mají šanci na lepší likvidaci než když je budete drbat houbičkou a pěnovým čištičem. Hloubkové vyčištění lze praktikovat i na jednotlivé potřebné části koberce, nemusíte vždy vysávat celou plochu.

Samozřejmě se více vyplatí taková péče o skutečně kvalitní koberce, kde chcete dlouhé roky zachovat jeho vzhled v nezměněné podobě. Je jen třeba dávat pozor na jednu věc. Mokré čištění by mělo být kvalitní, co nejvíce koberec vysušit. I podklad, na kterém koberec je by měl být kvalitní a umožnit, aby koberec ze zbytkové vlhkosti mohl v pořádku vyschnout (aby se pod ním netvořila plíseň).

Domácí profi čištění koberců: Vyhovuje?

Tak směle do výběru vysavače a čističe koberců. Co by měl rozhodně splňovat?

1. více funkcí v jednom. Suché, mokré vysávání, ale třeba i šamponování.

2. lehký pro snadnou manipulaci 

3. silné vysávání zašpiněné vody, aby byl koberec maximálně suchý

4. kartáče, které při vysávání koberec provzdušní a pročešou

To všechno splňuje náš profi čistič koberců CLEANmaxx, který pořídíte za poloviční cenu oproti jiným konkurenčním značkám. A dáváme vám navíc možnost, že v případě nespokojenosti můžete vysavač vrátit. Splňuje všechny zde řečené výhody, přitom je však ale potřeba si uvědomit, že profi vysavač s mokrým vysáváním není náhradou za běžný vysavač a běžný úklid.

Pro někoho může být velkou výhodou i to, že tímto vysavačem lze účinně vyčistit i pevné tvrdé podlahy a povrchy. Nemusíte tedy vytírat. Voda, která ve vysavači cirkuluje z čisté do špinavé nádobky je okamžitě nasávána a máte tak jasný přehled o tom, v jakém stavu koberce jsou. Nádobka na čistou vodu má 2,4 l a na špinavou pak 2,8 l. Váží 6 kg, což je výhodou pro manipulaci.

POZOR: Nevysávejte tímto vysavačem drobný prach (popel, prach po malování, škrábání, stavbě, sádrový prach), nebo ostré střepy.

Cleanmaxx má  navíc připojitelnou hadici a kartáčové nástavce, se kterými perfektně vyčistíte i ostatní čalouněný nábytek. Parádní úklid při jednom!

Přípravek (šampon) na mokré čištění koberců dáváme v akci k objednávce (zkontrolujte si přímo u výrobku), a pokud akce zrovna není, koupíte ho v drogerii za cenu zhruba 70 Kč.

RADA na závěr: Věnujte po mokrém čištění koberci trochu péče - doba dokonalého proschnutí je kolem osmi hodin, záleží na kvalitě koberce i počasí a teplotě, které kolem vládne. Více větrejte a nechte v místnosti proudit vzduch.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565