Umýt okna ve vlhku nebo mrazu? My to umíme!

Taky máte pocit, že předvánoční úklid vymyslel muž? Jak mohlo někoho napadnout mytí oken ve vlhké plískanici nebo s hadrem přimraženým ke sklu? Pokud se do takového úklidu přece jen pustíte, máme pro vás tip, se kterým okna umyjete raz dva, nic nebude studit a během chvilky budete zase doma v teplíčku.

Aku utěrky na okna jsou trend

A vymýšlí se stále lepší a lepší. Na trhu jsou různé aku utěrky, které využijete nejen pro mytí oken, ale posléze s nimi můžete vysát a vyčistit i menší kobercové plochy, gauče, čalounění, záclony, závěsy a deky. Bezkonkurenčně skvělé jsou na čištění zrcadlových ploch, ale i kachliček nebo dlaždic.

Okna budou svým způsobem okrajovou záležitostí, protože aku utěrku využijete i při běžném nebo běžně větším úklidu. Funkce suchého vysávání dělá z této původně „okenní“ utěrky opravdu multifunkční přístroj.

building-200273_640

Čističe se sprejem

Na trhu jsou čističe se sprejem už dlouhou řadu let a vynikají tím, že kombinují sprejové čištění oken s hladkou utěrkou. Poměrně velká čistící plocha je zárukou, že na pár tahů máte umyté i rozsáhlé okenní plochy. Baterie v zařízení vydrží dle výrobce vyčistit až 18 oken na jedno nabití! Takže jeden kompletní úklid bytu vydrží ještě s velkou rezervou! A kdyby náhodou ne, za hodinku a půl je nabitá znovu. Tuto techniku kombinace spreje a utěrky můžete využít nejen na okna, ale na všechny hladké plochy v domácnosti (kachličky, zrcadla, dlažba). Paráda!

Dbejte vždy pokynů výrobce na každém přístroji, ale obecně platí, že s takhle dokonalou vychytávkou stačí na čištění oken opravdu jen čistá voda a trocha času. Efektivní a rychlý úklid oceníte právě v tomto předvánočním období.

A ještě na závěr pár tipů pro čištění oken:

  • Používáte-li chemické prostředky na dočištění oken, nečištete je při teplotách pod 5 °C, protože při nižších teplotách nebo mrazu, nejsou účinné.
  • Mytí rámu nejúčinněji a nejrychleji zařídíte přípravky s obsahem alkoholu.
  • Na skla nikdy nepoužívejte odmašťovač na nádobí, neumyje se a ulpívá na povrchu lepkavou vrstvou, která nemusí být vidět, ale zapříčiní, že se na okno bude více lepit špína, prach a bujet plísně.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565