Údržba koženky

Díky pokročilým technologiím patří koženka mezi materiály, které jsou velmi odolné, krásné a vůbec si nezadají s pravou kůží. Jak o ně ale pečovat? A jak vůbec s koženkou zacházet? Rozhodně už dnes nepatří mezi levné materiály, ale velmi dobrá zpracování se používají i na luxusní zboží, sedačkami v autech začínaje a módním průmyslem konče.

blue-leather-g44199e1b1_640

Jak se vyrábí: Syntetická kůže se vyrábí do podoby dvouvrstvého materiálu: Hlavní plocha je síť, na kterou se pak nanáší předem určený počet vrstev krycích, což je umělý materiál imitující kůži. S koženkou se pak pracuje tak, že síť zůstává vnitřní plochou, umělý materiál je vnější stranou. Horní vrstva je z PVC, polyuretanu či z různých dalších kombinací. 

Koženka je neprodyšná. Eko kůže je lehce prodyšná.

Jak pečovat o KOŽENKU?

Nesmí na ni přijít sůl (čistidla se solí). Takže styk s lidským potem, jídlem nebo chemikáliemi obsahujícími sůl ji může poškozovat, ale většinou to není nijak dramatické, když o koženku dále pečujete. 

Jak pečovat o EKO KŮŽI?

Nesmí na ni přijít mastnota, tuk. Tedy ji nikdy neleštíme čistidly s obsahem tuku, jako tomu je u kůže. Eko kůži musíme čas od času odmastit speciálním prostředkem, nebo použít běžný úklid, který je pro údržbu koženky i eko kůže společný.

- lehký běžný odmašťovač, saponát a teplá voda

- mýdlo

- čistá teplá voda

Čištění můžete činit jemným hadříkem i jemnější houbičkou nebo ubrousky a nemusíte se bát přitlačit, ačkoliv z umělé kůže nečistoty pouští velmi lehce, což je veliká výhoda, například oproti pravé kůži, do které se nečistoty snáze zažírají. Delší životnost a i lepší čištění zajistí impregnace, kterou také ale vybírejte podle typu umělé kůže, kterou máte.

Obecně také platí, že čistidla na kůži se nehodí na umělé kůže.

Z nabídky koženkových křesel si můžete vybrat pro vás to nejlepší!

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565