Pískoviště: Aby na něj nechodili domácí mazlíčci?

Pískoviště je dobré udržovat v čistotě, což se nemusí dařit, pokud máte v okolí volně se pohybující psy nebo kočky, ale i jiná divoká zvířata (ježci, kuny). Jak zajistit pískoviště, aby nebylo brzy plné výkalů? Zejména kočky písek naprosto milují, protože své výkaly zahrabávají. U kočičích výkalů je navíc problém, že kde se kočka již  jednou vykálí, chodí tam už pokaždé, či se sem stahují další kočky - stává se to místem mimo jiné kočičí komunikace a značkování.

sand-gab17a6b38_640

Možností, jak odpudit domácí mazlíčky od vykonávání potřeby do pískoviště je vícero:

SPECIÁLNÍ PÍSEK NA ODPUZOVÁNÍ KOČEK (a psů)

Na trhu je speciální písek na pískoviště, který kočky odpuzuje. Obsahuje repelent, který se používá například ve sprejích, které stříkáme na místa, na která nám chodí zvířata nežádoucím způsobem vykonávat potřebu. Ostatně i možnost s postříkáním písku tímto repelentem, je ve hře. 

PLETIVO nebo síť

Pletivo je velmi účinné, protože je prodyšné a zvířata jím neprolezou. I tento způsob můžete použít pro zazimování pískoviště.

PŘEKRYTÍ VÍKEM nebo plachtou

Oblíbený způsob, který má ale nevýhodu v tom, že pískoviště pak nevětrá a mohou se v něm tvořit plísně, drží se v něm vlhkost apod. Není to pak vhodné zakrývání v deštivé dny. Ale na zazimování nebo v letní horké dny - ideální a proti zvířatům naprosto stoprocentní.

Při péči o pískoviště nezapomínejte minimálně jednou ročně část písku vyměnit a přesít (nejlépe po přezimování) nebo delším nechání ladem. 

Nabídku pro parádní pískoviště najdete i na našem eshopu za skvělé ceny.

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565