!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Jarní výsadba cibulovin, je možná?

Ano! Pokud jste nestihli vysadit záhonek pěkných tulipánů, hyacintů nebo jiných cibulovin, ještě máte možnost. I když pak tulipány budou kvést třeba až v létě. Vybírejte jim ale dokonalá místa, na slunci či ve stínu, jak která cibulka potřebuje. Cibuloviny z jarní výsadby kvetou zhruba za 6 - 10 týdnů a ve svém rozpuku jsou opravdu rychlé. Proto potřebují kvalitní půdu a prostor.

tulips-g8c12ddbb1_640

Cibulky před výsadbou zkontrolujte, jestli nejsou napadené plísní a jsou pěkné, čerstvé a šťavnaté.

Cibuloviny vhodné pro jarní výsadby jsou:

NARCISY

Potřebují slunné místo, dostatečně vlhké, ale ne přemokřené. I v létě je třeba toto místo zalévat, listy jsou poměrně dlouho zelené. 

Cibulky narcisů se sází do hloubky 15  - 20 cm podle velikosti odrůd. Velkokvěté hlouběji, malokvěté méně.

HYACITY

Potřebují slunné  místo, dostatek prostoru pro svůj široký růst a místo, které bude i v létě přirozeně vlhké. Jsou ideální do mechových míst, pod stromy s dostatečně vlhkou půdou. 

Cibulky hyacintů sázíme asi 10 cm hluboko.

TULIPÁNY

Potřebují slunné místo a výživnou půdu. Velmi dobře se jim daří pod stromy, ale i ve stinných zákoutích, na které alespoň část dne svítí slunce. Tulipány mají delší dobu ke kvetení, takže budou v plné kondici až začátkem léta.

Cibulky tulipánů sázíme 8 - 15 cm hluboko.

A ještě pár rad na závěr:

- růstová špička cibule směřuje vždy nahoru

- po zasazení zalijte, ale nepřelévejte, další zalití učiňte až druhý den

- ochranu před muškami a škůdci poskytne namoření proti škůdcům, které můžete udělat před zasazením

- místa s cibulkami si označte

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení