4 jarní doplňky stravy, které se opravdu vyplatí?

Sázíte na kopřivu, zelený čaj nebo zelené smoothie? Jsou to asi nejpřirozenější a nejdostupnější zdroje zelené detoxikační energie pro naše tělo, ale můžeme se podívat ještě na další doplňky, z nichž některé jsou novinkami na našem trhu, které mají též silné účinky, které podpoří na jaře naše tělo zbavit se zbytečné zátěže způsobené zimními stresy.

aloe-g080a7c663_640

V zásadě platí, že zdravé tělo se detoxikuje pravidelně a samo, jednoduše tak fungujeme... a mnohdy ani na jaře není třeba ničeho víc, než jen vysadit z jídelníčku největší hříchy a tělo si se vším poradí samo.

Ale přesto, chcete si pomoci? A navíc dobít i energii?

Korejský ženšen

Skvělý, leč finančně trošku náročnější. Skrývá v sobě ale prý největší sílu ženšenu, jakou si můžete přát. Právě ten červený korejský ženšen v sobě obsahuje látky v dokonalé součinnosti, které doslova ozdraví každou buňku v těle, ale navíc ještě dodají energii.

Je tedy vhodný ve chvíli, kdy je pro vás jaro unavené a vy potřebujete zároveň s očistou také dobít baterky. Energie dodaná ženšenem (i tím klasickým) je energií, kterou neberete v těle na úkor něčeho a na dluh (jako tomu je u kávy, ale pozor, třeba i u černého a zeleného čaje).

Prodává se ve formě tobolek nebo granulovaného nápoje.

Aloe vera

Dokonalý čistič, který zároveň s detoxem uklidní nervy, zklidní zažívání a posílí imunitu. Vhodný pro lidi, kteří si po zimě připadají unavení, vystresovaní a mají rozhozené zažívání.

Aloe se prodává ve formě tablet i nápojů.

Ostropestřec mariánský

Dokonalá očista jater pro každého, kdo to v zimě přeháněl s alkoholem, léky nebo jinak zatěžoval játra. Psychicky nám uleví od pocitů vzteku a velkého psychického zatížení negativním směrem, nervozitě atd... Ostropestřec je ideální kombinovat ještě s červenou řepou, která účinek ještě znásobí. 

Ostropestřec se prodává ve formě semen/drcených semen nebo tablet.

Chlorella (či spirulina): tyto zelené řasy

Perfektní možnost pro každého, kdo chce vyřešit detox a zároveň tělo vyživit látkami, které jsou velmi vzácné. Jak chlorella, tak i spirulina jsou výbornými zdroji bílkovin, zároveň také chlorophylu, který v našem těle působí jako antioxidant. Konkurovat tomu všemu může už jenom plný talíř špenátu ze zelených kopřiv. Obě tyto řasy se mohou užívat delší dobu, několik týdnů, pak je třeba udělat pauzu. Ale o tom vše najdete v příbalovém letáku, s každým přípravkem je doporučení trošku jiné.

Prodávají se ve formě prášku a lisovaných tablet.

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565