!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Vyvýšený záhon: Výhody i nevýhody?

Uvažujete o vyvýšeném záhonu? Má velké výhody, nevýhodou je snad jen manipulace s větším množstvím zeminy. Vyvýšený záhon se hodí na místa, na která jen těžko dáte normální záhon, navíc, je to i pohodlné, protože můžete zahradničit i vsedě na židli. Co v něm roste a co ne, možná se ptáte!

zzz

Ideální je pro jahody, bylinky, drobné ovoce, drobnou listovou zeleninu: každá z těchto rostlin bude mít díky velkému prostoru pro kořeny dostatek místa a dobré životní podmínky k zdárnému prospívání.

Tak co na vyvýšeném záhonu dobře roste?

V podstatě vše, co lze úspěšně pěstovat v pařeništi nebo ve skleníku. Rychlená zelenina. Semenáčky, sazeničky a je vhodným místem pro postupné otužování sazenic před výsadbou do volné půdy, protože má vrchní kryt, který dobře simuluje tepelnou ochranu a ochranu před větrem a sněhem.

Jediná nevýhoda: Manipulace a žádné tykve

Vyvýšené záhony mají jen jednu malou nevýhodu a to je těžší manipulace. Na druhou stranu, ve dvou to snadno zvládnete, mluvíme-li o naplněných a plně rostlých záhonech.

Druhou nevýhodou je to, že v záhonu výborně vypěstujete mrkev (což se v truhlíku nepodaří), ale rostliny opravdu náročné na prostor opravdu ne, byť by jim to v záhonku slušelo (tykve, reveň, rebarbora, melouny, dýně). Ale okurky a rajčata budou parádní.

Produkt je plastový, vhodný na balkony a terasy, ale můžete ho mít i na  zahradě, v zahradním koutku, hodí se k altánkům nebo na místech, kde máte trávník, ale zároveň byste toto místo rádi využili i na nějaké okrasné nebo užitkové pěstování.

Záhon má dvě formy. Vyvýšenou s nožičkami a nevyvýšenou.

Další parametry:

- Obsah: 52 litrů

- Nastavitelné ventilační otvory ve víku

- Rychlá a snadná montáž bez nářadí (zacvakávací systém)

- Mimořádně pevný a stabilní produkt

- Kvalitní zpracování

Rozměry:

- Šířka: 77 cm

- Hloubka: 39 cm

- Výška: 82 cm

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení