Vyvýšený záhon: Výhody i nevýhody?

Uvažujete o vyvýšeném záhonu? Má velké výhody, nevýhodou je snad jen manipulace s větším množstvím zeminy. Vyvýšený záhon se hodí na místa, na která jen těžko dáte normální záhon, navíc, je to i pohodlné, protože můžete zahradničit i vsedě na židli. Co v něm roste a co ne, možná se ptáte!

zzz

Ideální je pro jahody, bylinky, drobné ovoce, drobnou listovou zeleninu: každá z těchto rostlin bude mít díky velkému prostoru pro kořeny dostatek místa a dobré životní podmínky k zdárnému prospívání.

Tak co na vyvýšeném záhonu dobře roste?

V podstatě vše, co lze úspěšně pěstovat v pařeništi nebo ve skleníku. Rychlená zelenina. Semenáčky, sazeničky a je vhodným místem pro postupné otužování sazenic před výsadbou do volné půdy, protože má vrchní kryt, který dobře simuluje tepelnou ochranu a ochranu před větrem a sněhem.

Jediná nevýhoda: Manipulace a žádné tykve

Vyvýšené záhony mají jen jednu malou nevýhodu a to je těžší manipulace. Na druhou stranu, ve dvou to snadno zvládnete, mluvíme-li o naplněných a plně rostlých záhonech.

Druhou nevýhodou je to, že v záhonu výborně vypěstujete mrkev (což se v truhlíku nepodaří), ale rostliny opravdu náročné na prostor opravdu ne, byť by jim to v záhonku slušelo (tykve, reveň, rebarbora, melouny, dýně). Ale okurky a rajčata budou parádní.

Produkt je plastový, vhodný na balkony a terasy, ale můžete ho mít i na  zahradě, v zahradním koutku, hodí se k altánkům nebo na místech, kde máte trávník, ale zároveň byste toto místo rádi využili i na nějaké okrasné nebo užitkové pěstování.

Záhon má dvě formy. Vyvýšenou s nožičkami a nevyvýšenou.

Další parametry:

- Obsah: 52 litrů

- Nastavitelné ventilační otvory ve víku

- Rychlá a snadná montáž bez nářadí (zacvakávací systém)

- Mimořádně pevný a stabilní produkt

- Kvalitní zpracování

Rozměry:

- Šířka: 77 cm

- Hloubka: 39 cm

- Výška: 82 cm

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565