To prokleté žehlení košil! My víme, jak na to...

Nebo ne? Jsou i tací, co žehlení košil milují. Může to být dobrý relax, to lze uznat, ale stejně… většina z nás se raději košilím zdaleka vyhne, když může. Ale někdy to nejde a pak se nejednou k podobnému typu žehlení musí postavit i muž.
A dlužno říci, že někteří muži skutečně umí žehlit košile lépe než ženy!

Ono to je všechno totiž jenom o cviku. A když je cvik - stává se to relaxací!

shirts-591750_640

My vám dnes poradíme nejen výbornou parní stanici, která žehlení všeho druhu notně ulehčí, ale také pár dobrých triků, jak si práci s košilemi ulehčit.

NEŽ ZAČNEME….

Prvním základem úspěchu je šetrné praní, nejlépe na program s nízkými otáčkami, používejte také aviváž, která prádlo změkčí. Mezi zlatá pravidla pro košile patří i šetrné sušení poté, co mokrou látku rozklepete a uhladíte rukou – a nejlépe na vypolstrovaném ramínku. Notně se tím ušetří práce s žehlením.

A jdeme na to:

Knoflíky jako první: Dobrý rozjezd

Jako první vyžehlíme na rozepnuté košili oblasti mezi knoflíky a části s dírkami pro košile. Prozatím to je jednoduché.

Límečků se nebojte: Od kraje ke středu

Límečky jsou neprávem strašákem. Je to s nimi jednoduché. Vyžehlete je nejprve špičkou žehličky naplocho rozložený od krajů ke středu. Z obou stran. A ještě jednou pro jistotu. A pak ho složte zpět ke košili a přežehlete do tvaru.

Čas na rukávy: Stíravý pohyb

Poté přesuňte košili tak, že si na plochu dáte rukávy. Chytněte je za manžety, vytáhněte a vytvarujte podle tvaru ramenního švu a uhlaďte rukou. Pak přežehlete stíravými pohyby žehličky seshora dolů.

Záda (sedlo): Využijte prkno

Tohle je další strašák, protože zádovou část, tzv. sedlo se nejčastěji mačká a je téměř nemožné ho vyžehlit naplocho. Proto se v tuto chvíli košile navléká na žehlící prkno a tuto část pečlivě po částech vyžehlete pečlivě špičkou žehličky.

Další části: Od zad k břichu

Dožehlení košile je pak záležitostí chvilky. Velké plochy, břicho, zbytek zad, trup se žehlí při stále rozepnuté košili tak, že  jednotlivé části si pečlivě rozložíte na žehlící prkno, posouváte a nejlépe je postupovat od zádové části k té rozepnuté, břišní.

No a potom už jen košili opatrně zapněte a ještě teplou pověste na ramínko. Vychladne a tvar se zafixuje. Hotovo.

TIPY NAVÍC

Žehlete košile naruby. Vyhnete se tak nepříjemným lesklým mapám po žehličce, k čemuž mají některé materiály sklony.

Na košile jsou vždy nejlepší napařovací žehličky, protože jsou šetrnější a spolehlivější. Když už musíte použít suchou žehličku, postříkejte prádlo teplou vodou z rozprašovače. Ideální je destilovaná měkká voda, protože obyčejná voda bývá tvrdá a zanechává na prádle stopy, prádlo tvrdne malým množstvím vodního kamene a celkově se ničí.

 TIP: Vertikální žehlička Vás mile překvapí svými výsledky 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565