Ucpaný nos? Netrapte se jím!

Když na člověka přijde rýma, stanou se dvě věci. Pánové začnou psát závěť, dámy výkonnost neztrácí, ztrácí však šarm a dobrou náladu. No dobrá, je to nadsázka, ale faktem je, že mít ucpaný nos je rozhodně nepříjemné a patří to k nejvíce obtěžujícím příznakům nachlazení.

Je to určitě otravnější než kašel, že?

Ztrácíme chuť, necítíme vůně a dost často z ucpaného nosu a dutin bolí hlava a každý zvuk slyšíme jako ze studny. A vlastní hlas jako z dubového sudu.

coffee-690422_640

Takže typické podzimní, zimní a jarní téma je tu. Jak na ucpaný nos?

SEZNAM TIPŮ, KTERÉ OPRAVDU POMOHOU

Mukolytika: Bylinné přípravky a kapky, které slouží k uvolnění tuhých hlenů a jsou skvělé právě na bolavé dutiny a „zastydlou rýmu“, pomohou i při akutně ucpaném nosu.

Mořská sůl: Solný roztok ať ve formě výplachu nosu, nebo spreje, umožní nosní sliznici regeneraci a zároveň odstraní tekutiny.

Silné PÁLIVÉ jídlo: A to máme na mysli pořádné protahováky typu chilli, křen, zázvor, česnek. Do jakéhokoliv jídla. A několikrát denně!

Kuřecí a hovězí vývar: Dva  nejsilnější vývary na světě, už jen jejich vůně uvolní nos a posílí organismus v boji s nemocí. Ne nadarmo je to jeden z nejúčinnějších léků.

Teplo na hlavu: Jste-li doma, vezměte si na hlavu čepici. Vypadá to blbě? Nevadí! Jistě máte zkušenost, že vyběhnout ven na mráz a zimu jen tak, rýmě přihorší. Zahřejte hlavu i doma, rýma se začne spouštět a budete mít od ní dříve klid.  A rozhodně ven nikdy nevycházejte bez čepice, chcete-li se rýmy brzy zbavit.

Teplo na nohy a lokty: Ponořit lokty nebo nohy do horké vody je účinné proti ucpaným dutinám, ale i v akutní fázi uleví.

Mokré ponožky: Mezi babské rady patří také mokré ponožky na nohy, které obalíme ještě igelitovým sáčkem. A šup pod peřinu.

Voňavá inhalace: Borovice, máta nebo eukalyptus. To je trojice aromatických olejů, které můžete nakapat na kapesníček, topení, do aromalampy, difuzéru, nebo použít i speciální inhalátory.

 Tak, pár tipů máme, teď si jen přát, abychom je nemuseli nikdy využít. Nebo alespoň ne moc často.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565