Odolný mobil: Jaké má mít vlastnosti?

Pod pojmem odolný mobil si můžeme představit cokoliv. Voděodolný mobil, mobil, který ve standardním pouzdru vydrží běžné užívání, sem tam ránu a pád na zem, nebo mobily, které s přehledem přestojí i silně extrémní podmínky drsných velehor nebo tropických oblastí.

No, schválně si zkuste pustit pár videí na Youtube, kde se snaživci snaží mobily namáčet do limonád, mrazit, pálit, dokonce házet do rozžhavené lávy. To jsou samozřejmě extrémy, ovšem posouvá to hranice vnímání „odolných mobilů“ od těch, co přežijí pád z kabelky, po ty, co přežijí pád ze skály.

hiker-1149898_640

Pro většinu lidí je pod tímto pojmem spojena pouze schopnost vydržet sem tam pád na zem.

Zásadní pojem: OUTDOOR MOBIL?

Povětšinou jsou tyto extra odolné modely s označením "outdoor" určeny pro extrémní podmínky a cestování, absence civilizace. Jako první požadujeme dobrou základnu samotného telefonu, takže kromě pevného kvalitního materiálu a kvalitního často tvrzeného skla se přidávají i ochranné prvky, jež zvyšují robustnost a odráží pád při dopadu na tvrdou plochu. Chrániče jsou schopny mobil uchránit od pádů ze dvou metrů na tvrdý povrch se stoprocentním úspěchem.

Dále se požaduje a tyto úpravy také zaručují vyšší odolnost vůči vlhkosti, někdy i přímo proti ponoření do vody (některé vydrží až půl hodiny ponořené do vody), prachu, extrémním teplotám (mrazu, horku).

Výdrž baterie je hlavní!

Co je však v mimořádných podmínkách, často i mimo civilizaci, důležité, je efektivní silná baterie, která vydrží minimálně týden bez nabití při běžné provozu. Tedy tam, kde máte obyčejný mobilní telefon vybitý za jeden den, tento drží mnohonásobně víc. Právě kvalita baterie a její výdrž je často tím, co velmi zvedá cenu telefonu.

 

Pokrok jde kupředu, takže kdoví, o co budou obohaceny další modely! Na tohle jsme všichni zvědavi!

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565