STOPka komárům!

Brzy to začne. Komáři. Když se jich urodí, tak máte pěknou úrodu i doma. Zejména, bydlíte-li někde v blízkosti lesa nebo vodní plochy. Necháme na chvíli stranou odpuzovače do elektrické zásuvky a zaměříme se na metody přírodnějšího charakteru. Takže, aby nás v noci nebudilo otravné pískání a ráno svědící štípance, jak na to?

Kvalitní síťky do oken jsou nejúčinnějším prostředkem, ale přesto se někdy stane, že komár najde skulinu nebo využije otevřených dveří, nezajištěných oken a… máme ho doma.

mosquito-562066_640

Mentol nebo hřebíček: Voňte na noc

Mezi účinné metody našich babiček patřilo lihové mazaní s hřebíčkem či kafrem. Dobře poslouží i mentolový, peprmintový aroma olej v aromalampě nebo difuzéru. Olejíčkem se také můžeme pomazat na noc. Ťuknout si vůně na spánky, na tělo, sem tam – a prý je klidný spánek zaručen. Komárům opravdu vonět nebudeme.

Co ještě pomůže: nesnáší také vůni aromatického oleje smrkového, borovicového nebo olej tea tree. Účinná je i skořicová vůně, ale pozor u olejíčku, neředěný dráždí pokožku – tedy vždy naředit!

Afrikáni do okna: Nebo pelyňkovou kytici

Pelyňkové kytice se dříve používaly k odhánění veškerého hmyzu v chlévech. Znatelně to snížilo počet much, které se dobývaly na zvířectvo. Málokdo si dnes už bude dávat kytice pelyňku před okno, ale kdoví… rozhodně ale můžete použít truhlíky plné afrikánů. Jejich vůně odpuzuje nejen mšice a škůdce, ale i komáry. A mnohé lidi, nutno podotknout….

Starý dobrý vitamín B: A taky pivo, pánové!

Stačí platíčko vitamínu B nebo pivovarské kvasnice. Když nám v krvi koluje dost vitamínu B, voníme jinak. To si ostatně můžete sami na sobě vyzkoušet, je to přesně ta hutná těžká vůně kvasnic. Tu komáři nesnáší a k takto vonícím lidem se prý ani na metr nepřiblíží. Stejně tak prý k tomu, kdo se zrovna napil piva.

Svíčka s citronellou: Noční romantika

Svíčky s vůní citronelly. Nebo aromalampička. Nebo jen sem tam ťuknutý olejíček citronelly podél okna. Vydrží vonět dlouho a minimálně pár hodin bude odpuzovat veškerý hmyz, včetně komárů.

Za čím se komáři táhnou?

Komáři se táhnou zejména za dvěma faktory: LIDSKÁ TEPLÁ VŮNĚ a SVĚTLO.

Za soumraku a v noci tedy mějte na paměti, že otevřenou rozsvícenou místností plnou lidí je zvete k hostině.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565