6 tipů na útulnost: Prakticky a za pár...

Tak a máte vlastní bydlení. Nebo jste zůstali z jakéhokoliv důvodu v bytě, který nevypadá tak úplně dvakrát útulně. Je v něm všechno, co potřebujete, ale pořád tomu chybí to teplo domova? Máme pro vás pár tipů, které nestojí majlant a mohou být u vás doma právě tím, co tomu dá správný šmrnc.

Sedněte si a přemýšlejte: A stěhujte!

Někdy za pocit neútulnosti může jednoduše jen špatná dispozice nábytku, stolu, ledničky, gauče… zkuste se nad tím zamyslet. Pokud vám chybí prostorové vnímání nebo nechcete vystřihovat papírové šoupací modely na vykreslený půdorys domu či bytu, nezbyde vám než to prostě zkusit. Přestěhovat stůl sem. Nebo tam. Přešoupnout gauč. Dát stolek na druhou stranu. Cokoliv.

Někdy totiž působí nepříjemně i to, když věci, které rádi s pocitem pohodlí a často používáme, například ledničku nebo gauč, nebo i pracovní stůl v kuchyni, máme na levé straně místo na pravé. Pocitově to prostě „je z ruky“

room-2593422_640

 Květiny: Projeďte inzeráty

Jednoznačně klasika! Rostliny ale nepatří k těm nejlevnějším, přesto je několik tipů, jak si je můžete pořídit za pár korun nebo i zdarma. Dejte si inzerát. Prohledejte inzeráty. Zeptejte se známých. Mnohdy se někomu namnoží rostliny a rád se jich zbaví. Jiný se stěhuje a rád najde i vzrostlým rostlinám nový domov.

Dalo by se říci, že toužíte-li po vzrostlých pokojovkách, je inzerát tím nejlepším způsobem, jak si ji pořídit.

Polštářky a deky: Ty správné barvy

Tady už budeme muset přemýšlet nad barvami, nechcete-li bezhlavě investovat. Ladění do dvou základních barev se zdá jako nejlepší. Na jaro a léto zelené povlaky na polštářky, na zimu červené nebo bílé chlupaté. Snažte se nekupovat polštářky každý pes jiná ves, ale spíše je ladit do barev, které lze mezi sebou kombinovat, případně střídat povlaky, nejrůznější deky nebo i menší koberečky, ovčí předložka taky udělá okamžitý domácí hřejivý dojem! A dva bílé polštářky v místnosti ji hned ještě více pocitově a na pohled povýší.

Svíčky a menší lampičky: Pro měkké světlo

Svíčky a menší lampičky. Oceníte je v zimě nebo při večeru. Vytváří příhodnější a milejší měkkou atmosféru i v bytě, který za denního světla působí studeně.

Váza s lučním kvítím: Okamžitý efekt

Drobnost, ale potěší. Prázdný stůl potěší váza, do které můžete zcela zdarma dát třeba luční kvítí. Nebo i větvičku ze stromů. Pro okamžitý efekt ideální.

Zrcadla: Do divných koutů ideální

Výbornou investicí jsou zrcadla. Oživíte jimi koupelnu, ložnici, chodbu a když se nebudete bát s nimi experimentovat, mohou být tím, co vnese světlo do divných koutů, prázdných koutů a míst, která prostě nejsou ono. Nejde jen o optické zvětšení nebo rozšíření, ale i o ten efekt života v tomto místě. A před zrcadlo dejte rostlinu, květinu nebo pár věcí, které máte rádi…

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565