!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Potravinoví moli: Nenechte se jimi sežrat!

Třepotající se motýlci jsou pohromou domácnosti. Většinou vás naučí skromnosti, minimalismu, stihomamu v domácnosti i v obchodech s moukou a luštěninami a notně prověří pevnost vašich nervů. Zbavit se potravinových molů není úplně jednoduché a řekněme, že v panelácích a domech se společnými větracími šachtami, je to někdy zhola nemožné.

food-3373791_640

Samozřejmě nejúčinnější je zásah speciální firmy, která by ale musela dokonale ošetřit všechny byty v patrech i pod sebou, kde jsou společné větrací prostory. Většinou ale k likvidaci molů přistupujeme lokálně, což je dočasným řešením, protože:

Skrytá místa: Často se nepodaří najít všechna místa, na kterých mají moli možnost se množit.

LIKVIDACE NAPADENÝCH POTRAVIN je samozřejmostí, ale podívat se musíme i do skrytých míst, jako jsou rohy za chlebníkem, za kuchyňskou linkou, za sporákem. Často se pár generací molů může vylíhnout i v granulích pro zvířata, v zapadlém kousku rohlíku za gaučem, v kousku chleba, který zapadl za linku, v zakopnuté granuli, která odpadla kočce od pusy pod ledničku. Chcete-li u generálního úklidu vyklidit skutečně všechno, nestačí jen spíž a povrchní úklid – úklid se potom podobá tomu, co provádíte při výmalbě místností. Všechno pryč a všechno vyčistit.

POZOR: Prohledejte i lékárničku. Moli umí rozkousat i tabletky aspirinu.

Mol od sousedů nebo zvenčí: Tahle to totiž často začíná

Pravda, často si přineseme moli z obchodu v luštěninách nebo mouce. Pozor i v prodejnách zdravé výživy, kde třeba dražší zboží leží delší dobu v regálu, rizikové jsou jak speciální, málo prodávané mouky, tak i mouky klasické, kde je zase napadení celé várky masivnější.  Nejčastěji k nám ale mol číslo jedna zavítá stoupačkou nebo z okna od souseda. Najde si svůj první pytlík mouky nebo suchý chleba a….

Takže nezbývá, než bojovat i s počty molů.

Lepící pásky: Ty jsou úplně nejlepší. Po velkém úklidu se na ně nalepí zbytek přeživších molů přilákán voňavými feromony. Hodí se i pro prevenci, nevítaný návštěvník tak má šanci se dříve nalepit tam, než napadnout potraviny.

Potraviny do dóz: Nenechávejte nic v pytlících. Všechno přesypávejte do šroubovacích dóz. Sklo, plast, ale vždy alespoň na šroub. Do zacvakávacích dóziček se moli dostanou.

Pravidelný úklid: Pravidelný úklid minimalizuje výskyt i uchycení nových molů.

Malé zásoby: Staňte se minimalisty a nedělejte zásoby. Alespoň do té doby, než bude doma bezpečno. Ostatně toto při pohledu na pytle zničených zásob, čajů, muk, pytlíků a všeho – bude to první, co v zájmu své peněženky uděláte.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení