Skvost na malý balkon z EUKALYPTOVÉHO dřeva

Sezóna letních posezení patří k těm oblíbeným a když budete mít pěkně kvalitní dřevěný nábytek, tak si ji můžete prodloužit i do studenějších zimních měsíců. S eukalyptovým dřevem rozhodně - na dlouhé roky! Vždyť i svíčka, rukavice a horký čaj mají své pár minutové kouzlo.

A s naším tipem můžete takové posezení mít i na velmi malých prostorech.

Zahradní lavičku lze přeměnit na stoleček? Tak tomu se říká báječný nápad?

balkon

A oceníte ho hlavně na balkonech, lodžiích a malých zahrádkách nebo v prostorech těsně u domu nebo ve verandách. Nápaditost, více funkcí v jednom a rafinované umístění stolečku - to jsou parametry, které jsou nejdůležitější, pokud kupujete zahradní nábytek do velmi stísněných prostor.

 

Dřevo zajistí kvalitu!

Dřevo může být jakékoliv, nejlepší je odolné smrkové nebo dubové. Ale raritou a něčím, po čem se vyplatí se podívat je eukalyptové dřevo. To zajišťuje lavici pevnost, ale také trvanlivost. Vydrží vám rozhodně dlouhé roky a do velké je schopna odolávat i povětrnostním vlivům.  Naopak, povětrnostní vlivy udělají na dřevě zajímavou patinu. A když si ji zpříjemníte polštářky a podsedáky, stane se místem, které si zamilujete.

TIP: Mějte několik sad a měňte je podle nálady. Růžovou na jaro, žlutou na léto a červenou nebo modrou na podzimní dny.

Odolnost dřeva je veliká, ale pečujte o něj

Pro péči o eukalyptové dřevo se prodávají speciální přípravky. Kdysi se čistilo mýdlovou vodou a hadříkem, ale je tu třeba nezapomínat, že mýdlo se musí ze dřeva pečlivě spláchnout.

TIP: Je natřena základním lakem, což je samo o sobě parádní. Ale pokud budete chtít lavičku natřít na libovolnou barvu, beze všeho – právě taková podkladová příprava je pro další nátěry jak dělaná. Jestli ovšem nedáte přednost postupnému šednutí a malým trhlinkám (patina), které ale nemají vliv na pevnost a odolnost výrobku.

A TIP PŘED ZIMOU

Na eukalyptovém nábytku je důležité utáhnout všechny šrouby před začátkem zimní sezóny, aby mráz šrouby a dřevo nepoškodil. Všechno musí na zimu držet tak, jak má. Ale to ostatně platí o všech lavičkách, nábytku ze všech druhů dřev. 

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565