6 tipů na využití šťávy z pomeranče

Začíná nám pomaličku sezóna pomerančů a kdo má doma citrusový odšťavňovač, jistě ví, že oranžový nápoj lze využít i jinak než do smoothie nebo samostatných nápojů.  Pojďme si zavařit s vůní pomerančů. Budete příjemně a sladce překvapeni.

A uvidíte, že pomerančová šťáva je úžasná i na maso. Dejte tomu den a noc a budete mít pečínku k zamilování.

orange-juice-2117019_640

Citrony, limetky a pomeranče! Když budete mít po ruce kvalitní lis na citrusy (elektrický, ale klidně i manuální), nic nebrání tomu zakomponovat čerstvou šťávu z pomerančů a citrusů do každodenního jídelníčku.

Nemusíte se omezovat pouze na skleničku vymačkané šťávy.

Božské pomerančové řezy s tvarohem!

Znáte ty recepty na piškotový korpus, který potáhnete poctivou vrstvou vanilkou ochuceného tvarohu a vyzdobíte ještě poctivější vrstvou želatiny (z želatiny nebo pudingu) vyrobené z oslazené  pomerančové šťávy? Tak šup do nich, ujíte se k rozkoši!

Citrusové dezerty s tvarohem do skleničky

Jednoduchost nade vše. Rozmíchejte tvaroh se smetanou, troškou cukru a přidejte citrusovou (nejlépe limetka nebo citron) šťávu v množství asi jedné polévkové lžíce na 250 g tvarohu. Neuvěřitelná pochoutka chutná nejlépe vychlazená.


Mrkvovo-pomerančová polévka

Zabrousit můžeme i do syrových receptů. Smícháním mrkvové a pomerančové šťávy vznikne vynikající základ na sladkou polévku. Ochutit ji můžete hřebíčkem, skořicí a vylepšit oříšky.

Kuře a maso na pomerančích

Nejen kachna, ale v podstatě veškeré maso získá na křehkosti, jemnosti – když ho ponoříte, nebo štědře potřete solí a pomerančovou šťávou na 12 – 24 hodin.  Následně ho můžete jen tak upéct, nebo dokořenit dle chuti, ale ten říz a šťavnatost si zachová.

Rybí maso s kouskem pomeranče

Delikatesou jsou pak ryby plněné plátky pomeranče a v pomerančové šťávě marinované. Stačí pak jen chvilka v troubě, troška bylinek a báječná večeře je na světě.

Dýňovo-pomerančová polévka

I do klasické dýňové rozmixované polévky můžete přidat něco pomerančové šťávy. Dodá ostrost, říz a výborné aroma (lze přidat i špetku nastrouhané kůry z biopomeranče).

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565