Jak ušetřit při nákupu potravin

Hlídat si ceny a dívat se i do dolních regálů, to už známe. Našli jsme pro vás ale několik velice chytrých tipů, jak ušetřit při nákupu potravin, a přitom zbytečně neslevovat z kvality nebo nepodléhat zbytečným akcím.

vegetables-690270_640

Kupóny a akce a slevové kartičky

V tomhle musí být člověk trochu detektiv, a především v akcích nekupovat to, co skutečně nepotřebuje. Nad slevovými kuponky přemýšlet a třeba je v některých obchodech kombinovat i se slevovými kartičkami, či akcemi typu „káva za dvacku odečtena z nákupu.“ I kdybyste měli s dvacetikorunovou slevou pořídit náplně do pera do školy pro děti.

Sledujte pravidelně to, co kupujete pravidelně

Dobrým příkladem jsou větší položky, které kupujete pravidelně, například stelivo pro kočky, granule, minerálky, mléko, nebo i spotřební věci, prací prostředky či kontaktní čočky apod. Sledujte je v akcích a pokud vám to zrovna vyjde, směle je kupte i ve chvíli, kdy akutně nedochází. Jde jen o to vychytat nejlepší vždy nejlepší cenu.

Z kvality využijte všechno

Z bio nebo domácí zeleniny můžete využít každičký kousek, byť třeba na vývar. Z dobrých rohlíků a pečiva udělejte strouhanku, zbytky sýrů klidně zamrazte a pak použijte nastrouhané do omáček apod.

Vezměte do ruky staré kuchařky

Dobrou inspirací na večeře a obědy mohou být staré kuchařky našich babiček. Recepty ze základních surovin, zapomenutá jídla například z brambor – někdy budete zírat, kolik toho vlastně je. A kolik zapomenutých jídel vašeho dětství objevíte.

No a na závěr pár zlatých tipů:

Pro větší nákupy si dělejte seznam, ze kterého neustupujte.

Navařená jídla, která lze mrazit, mrazte (guláše, omáčky…).

Kvalitní nebo bio kuře můžete využít i pro vývar (vývar lze udělat i z vypečené kostry).

Denní drobné nákupy dělejte s ohledem na jeden dva dny dopředu, ať si zachováte čerstvost.

„Unavenou“ zeleninu (rajčata, papriky) klidně nakrájejte na kousky a zamrazte, bude dobrá na lečo.

Nakupovat na farmářských trzích se vyplatí, jen si dejte pozor na množství, abyste jídlo spotřebovali za čerstva.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565