Jak zazimovat plastový nábytek a hračky ze zahrady?

Plast patří mezi materiály náchylné k ničení mrazem, ale i velkými horky. Plastový nábytek prostě trpí a rozhodně bychom ho neměli nechávat přes zimu na volném prostranství vystavený mrazu, sněhu a dešti. Ale máme pár tipů, jak jeho životnost zvýšit. Jak správně zazimovat plastový nábytek a hračky ze zahrady.

autumn-198880_640

Snažte se to stihnout ještě dřív, než přijdou první mrazíky

Umýt a šup s tím tam, kde není mráz

Mrazík totiž není žádný přítel. Po sezóně jednoduše plastový nábytek nebo skluzavky umyjeme, necháme oschnout a uložíme na místo, na kterém ani v zimě nemrzne. To může být trošku oříšek.

Někdy nestačí jen uložit nábytek do kůlny nebo pod přístřešek, pozor dejte také na nejrůznější garáže a dílničky, ve kterých se to nezdá, ale i v zimě klesají teploty pod nulu. Plast při teplotách pod nulou křehne a sice vám potom může ještě vydržet další rok nebo dva, ale stabilita a pevnost je rapidně porušena a každou chvíli se vám může rozlomit.

NOUZOVÝ TIP: Obalením plastového nábytku do bublinkové fólie můžete lehce zvýšit mrazuvzdornost, ale jde jen o pár stupínků.

Chráněné místo je prostě lepší.

Čím vyčistit skvrny?

Líh je výborný na čištění skvrn, které odolávají běžnému mycímu prostředku. Případně lze použít různé čistící oleje. Speciálně pro údržbu plastového zahradního nábytku jsou určeny různé  přípravky s rostlinnými nebo esenciálními oleji, které na povrchu vytváří ochranný film, jež chrání jak před nepřízní počasí v průběhu letní sezóny, tak je parádní i v zimě, protože odpuzuje špínu a do jisté míry i prach a chrání i před povětrnostními vlivy.

Vyplatí se tedy vyzkoušet kombinaci všech těchto možností.

A jak vy pečujete o zahradní nábytek z plastu? Podělte se o cenné zkušenosti!

BONUS na závěr:

Myslete i na příští sezónu. V tuto dobu je také skvělý čas na pořízení novinek. Využijte různé akce, slevy a posezónní výprodeje a pořiďte si třeba něco nového. Nebo to, co už příští rok využijete. 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565