RETRO rádio? Tak teď máte to pravé!

Je to nápaditý dárek, ale taky dekorace do moderního i starožitného interiéru. Skvělá rekvizita pro fotky, videa nebo jen základní kámen příjemného stylového zákoutí vašeho domova. V barvě třešně. Tak už jste namlsaní? Je to pro vás vzpomínka, nebo tyto rádia vnímáte jako nový trend?

rádio new

Báječný návrat do starých časů

Takové návraty jsou na duši léčivé. Jsou chvíle, kdy máme chuť si dát čokoládu, která se vyráběla za našeho dětství, udělat si hrnek dobrého kakaa nebo si pustit starý film a nenechat se na chvíli vyrušovat ničím, co by jen šmahem připomínalo moderní časy a šílenstvím strhanou online techniku. Nebo prostě jen zkusit něco klidného, nerušeného, nikam nespěchajícího. A takový pocit právě retro rádia navodí.

Pamatujete si na kouzlo rozhlasových her?

Víte, že dnes jich vzniká také celá řada a kouzlo jejich poslechu je stále stejné jako kdysi?

A že tomu všemu ještě notně konkurují audioknihy, jakožto moderní nástupci, a pustit si takovou švédskou kriminálku na audioknize se rovná několika hodinám dokonale relaxačnímu zážitku? Nebo něco od Agathy Christie, aby podzimní ponurá atmosféra byla dokonána? Anebo Sherlocka Holmese!

Existují ještě staré pořady v rádiu?

Ano! Budete se divit, ale když naladíte ty správné stanice, tak sem tam se ještě objeví staré typy pořadů proložené klasickou hudbou, dokumentárními pořady, koncerty a povídáním se zajímavými odborníky z různých odvětví nebo i komponované pořady pro děti. A ano – i ty rozhlasové hry mají stále ještě v rádiu své místo. A byla by opravdu velká škoda, kdyby vymizely...

Ruční výroba a monofonní reproduktor

A jak retro rádio vybrat: Podívejte se, jestli váš vybraný kousek má některé dobré funkce navíc. Silný dobový zvuk získáte díky monofonnímu reproduktoru, takže si budete připadat jako za starých prvorepublikových časů. Jednoduché ovládání a manuálním vyhledáváním stanic a analogovým tunerem s ručičkovým ukazatelem. A víte co ještě? Stará dobrá spolehlivost. 

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565