!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

S křovinořezem jako profíci!

Patříte k těm, kdož neradi čtou návody? Pak je tohle článek přesně pro vás. Rychle a stručně si shrneme křovinořezy a vyžínače, pro koho se hodí, na co jsou super, a kde jsou naopak bezzubé, a hlavně, jak si s nimi neuříznout nohu.

Jen na členité a malé plochy

Pořízení křovinořezu má pro vás význam pouze tehdy, když s ním plánujete vyžínat pouze malé plochy porostlé drobnějšími porosty, trávou, plevelem, maximálně sem tam menší keřík. Tedy ideálně na malé a střední zahrádky v kopcích, skalách, v sadech okolo stromů, v členitých zahradách s množstvím malých ploch. Louku tím fakt neposekáte.

bindweed-3533845_640

 

Dbejte na nože a výkon

Různé druhy nožů jsou také důležité. Některé jsou odolnější, jiné méně. Některé prostě zaberou víc a víc vydrží – například ocelové. Sníží se tak spotřeba paliva i čas, kterým budete sebe i druhé obtěžovat hlukem, například.

Špatné také je neustále ubírat plyn a kolísat výkonem. Vyžínač by měl jet naplno (a proto si pořiďte i ochranu sluchu), nic neušetříte, když budete „šetřit“. Hluku naděláte ve výsledku mnohem víc, ničí se přístroj a spotřeba paliva je až o 15 % vyšší než při plném výkonu.

Efektivní pohyb

Nejčastější chybou uživatelů je pohyb jako kosou a snižování výkonu při pohybu zpět. Vyžínač funguje stejně do všech směrů, a tak každý jeho pohyb je efektivní. V podstatě s ním pracujeme jako s výkonnou sekačkou.

Dobrá obuv i oblečení

V kraťasech a žabkách to fakt nedoporučujeme. Pevná obuv, pevné kalhoty – už jen proto, že odletující kamínky, kusy travin i dřevin mohou zranit. A dodržujte doporučenou výšku řezných ploch nad zemí 10 - 20 cm.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení