5 TOP letních šťáv: Vitamíny a energie

Odšťavňovač dokáže v mžiku vykouzlit nejvíce osvěžující letní nápoj, který směle nahradí jedno jídlo. Živiny, energie, látky prospívající trávení i dobré psychické pohodě – to máte v takovém nápoji jako na dlani. Či spíše v ruce.

Nemusíte se omezovat pouze na šťávy nebo čistá smoothie, ale výživnou a sytící  hodnotu dodají i ořechy, semínka nebo cereálie či kousky sušeného ovoce. A z nudného jídla je rázem perfektní dezert.

Vybrali jsme pro vás pět tipů na šťávy, které se hodí pro letní období. Ochladí, zasytí a budete po nich mít parádní náladu! Slibujeme.

 cocktail-919074_640

KRVAVÝ POMERANČ S MEDUŇKOU

2 krvavé pomeranče

2 meruňky, půlka banánu nebo jiný kousek sladšího ovoce

5 velkých lístků meduňky

Podle čínské medicíny pomeranče ochlazují, a proto se hodí pro letní období. Meduňka se k řízné chuti hodí a vylepší náladu: je to ideální nápoj před spaním.

 

ŠPENÁTOVO CELEROVÁ ŠŤÁVA

3 hrsti špenátu

1 řapíkatý celer

Některé šťávy jsou velmi intenzivní a ke konzumaci nám stačí množství menší než 100 ml. Více množství může vyvolat nevolnost. Špenát a celerový řapík jsou bohaté na minerály, vitamíny, které působí zásadotvorně a tak regenerují unavený organismus a obsahují i množství draslíku, sodíku a vápníku. Malý kousek řapíkatého celeru ve šťávě vám udělá dobře každý den.

 

RAJČATOVÁ ŠŤÁVA S KOPREM

3 rajčata

2 okurky nakládačky (mají intenzivnější vůni a chuť)

2 malé snítky kopru

Skvělé spojení svěžích zeleninových šťáv s vůní kopru. A kdo ho nemá rád, dá se nahradit či ozvláštnit rajčatovo okurková chuť vůní a chutí libečku. Nebo jinou bylinku?

 

MELOUNOVÁ ŠŤÁVA S OŘÍŠKY

miska nakrájeného melounu

oříšky, namočená slunečnicová semínka

Výhodou je, že do odšťavňovače můžete vložit i méně zralé části melounu a zužitkovat ho tak efektivněji. Čistá voňavá šťáva bude skvěle chutnat obohacená namočenými oříšky nebo slunečnicovými semínky. Skvělá dobře stravitelná snídaně.

 

MÁTOVÉ JAHODY

miska jahod (dobře chutnají i borůvky nebo rybíz)

5 lístků máty

Velmi rychle odšťavené červené ovoce báječně chutná s pár lístky máty, které odšťavníte společně s ovocem. Ve všech červených variantách jde o nálož vitamínů s regeneračním účinkem na organismus, takže… od čeho tu máme léto?

Potřebujeme nabrat sil!

A šťávy jsou jedním z dobrých dobíječů energie.

TIP: My pro vás máme tip na odšťavňovač ORAVA OS - 111 s tříletou zárukou. S ním to všechno bude šupito presto!

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565