Rostliny, které můžeme pěstovat ve vodě

Chce se vám zazelenit si byt a přitom se nestarat o jediný kousek hlíny? Má to své výhody. Rostliny pěstované přímo ve vodě nevyžadují tolik pravidelné péče. V podstatě stačí jednou za čas doplnit vodu a otřít prach na listech. Protože tu není zemina, snižuje se riziko výskytu různých plísní na substrátu a pokud zvolíte dobré světelné podmínky a občas rostliny přihnojíte, budou růst jako z vody.

plants-5674763_640

Ačkoliv se dá obecně říci, že rostliny, které dobře rostou ve vodě, rostou ještě o kousek lépe v zemině, bude jejich růst i tak znatelný a příjemný.

A nic nebrání tomu později rostliny opravdu zasadit. 

Krásně koření: To je ono!

Mnoho běžných pokojovek dobře koření ve vodě, později však vyžadují zasazení do zeminy. Jsou to všechny druhy plazivých rostlin, rostlin množících se řízkováním, ale překvapivě se tak dají množit i některé bylinky, příkladem může být bazalka, rozmarýna nebo tymián, kdy výborně koření dřevnaté části rostlin. Tyto však vyžadují pozdější zasazení, ačkoliv nějaký čas ve vodě dobře přežijí, už tolik nerostou. Zasadíte-li však takovou zakořeněnou bazalku, stane se doslova přes noc zázrak, jak moc pookřeje, rozkošatí se a rozroste. 

A dále si ve vodě nějakou dobu vystačíte s:

- různými druhy fíkusů

- africkými fialkami (koření listy)

- begóniemi

- vánoční kaktus

- sukulent sokolí pero

A které ve vodě zvládnou i po řadu měsíců i let růst:

- zelenec

- monstera

- voděnka

- scindapsus

- draceny

- okrasné kopřivy

- bambus štěstí

- břečťan

- tlustice

Dá se říci, že všechny rostliny okrasné listem, které dobře koření ve vodě, v ní mohou i velmi dobře prosperovat delší dobu. Pak jim přidávejte pravidelně, 1 x za měsíc pár kapek hnojiva a po měsíci vodu vyměňte. Šplhavci a voděnky dokáží přežít měsíce i roky bez hnojení, pak se ale vyplatí vodu vůbec neměnit a jen dolévat chybějící. I tak si rostlina dokáže z minerálů ve vodě vybrat tu svou výživu a dále růst. 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565