Jak vybírat (nejen) první holící strojek?

Holit dohladka, nebo jen zastřihovat vousy a nechávat malé či větší strniště?  Nebo na první holení použít klasický žiletkový strojek? Tak každý si bude muset vybrat to své, ale my vám poradíme s tím základním výběrem, abyste věděli, co který strojek dělá a na co se používá.

person-602971_640

Pravdou je, že pokud chcete střídat zastřihování i hladké oholení, je ideálním řešením mít strojek na hladké oholení a pak další strojek na dobré zastřihování.
Vše ostatní jsou dobré kompromisy, kde vám některá z funkcí nemusí dost dobře vyhovovat.

Dohola, denně, citlivá kůže: Planžety

Ploché strojky, kde do planžety nasunuté vousy jsou odříznuty. Vyšší počet planžet slibuje rychlejší a důkladnější oholení.  Musíte ale počítat s tím, že než získáte správný cvik, musíte často přejet jedno místo vícekrát. To snese i citlivější pokožka. A oholení je pak opravdu dohladka.

Hodí se jako první holící strojek hned po klasickém žiletkovém strojku. Až pozdější potřeby mladého muže ukáží, přejde-li ke frézovému strojku nebo různým zastřihovačům. 

Nevýhody:

  • Vyšší hlučnost
  • Špatně holí ostré kontury obličeje
  • Špatně holí nerovně rostlé vousy

Nepravidelné holení, drsnější: Frézkový holící strojek

Je to strojek s rotačními malými holícími plochami. Výhodou je pohyblivost, strojky tohoto typu jsou doporučovány pro dokonalé oholení výrazných rysů, členité tváře a nepravidelně rostoucích vousů. Holící strojky jsou ale celkem silné, upevněné a vzniká poštipování pokožky, tedy citlivou kůži může tento styl holení dráždit.

Nevýhody:

  • Nevhodné pro denní holení
  • Je nepřesný
  • Špatně holí měkké a první vousy
  • Neuděláte s ním přesné kontury

Stará dobrá žiletka a žiletkové strojky mají tedy stále své místo a rozhodně je dobré mít doma i tuto výbavu. Ať už jste mladý muž nebo starší.

TIP: Vyberte si z naší nabídky holících strojků za nejlepší ceny.

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565