Holit dohladka, nebo jen zastřihovat vousy a nechávat malé či větší strniště? Nebo na první holení použít klasický žiletkový strojek? Tak každý si bude muset vybrat to své, ale my vám poradíme s tím základním výběrem, abyste věděli, co který strojek dělá a na co se používá.
Pravdou je, že pokud chcete střídat zastřihování i hladké oholení, je ideálním řešením mít strojek na hladké oholení a pak další strojek na dobré zastřihování.
Vše ostatní jsou dobré kompromisy, kde vám některá z funkcí nemusí dost dobře vyhovovat.
Dohola, denně, citlivá kůže: Planžety
Ploché strojky, kde do planžety nasunuté vousy jsou odříznuty. Vyšší počet planžet slibuje rychlejší a důkladnější oholení. Musíte ale počítat s tím, že než získáte správný cvik, musíte často přejet jedno místo vícekrát. To snese i citlivější pokožka. A oholení je pak opravdu dohladka.
Hodí se jako první holící strojek hned po klasickém žiletkovém strojku. Až pozdější potřeby mladého muže ukáží, přejde-li ke frézovému strojku nebo různým zastřihovačům.
Nevýhody:
- Vyšší hlučnost
- Špatně holí ostré kontury obličeje
- Špatně holí nerovně rostlé vousy
Nepravidelné holení, drsnější: Frézkový holící strojek
Je to strojek s rotačními malými holícími plochami. Výhodou je pohyblivost, strojky tohoto typu jsou doporučovány pro dokonalé oholení výrazných rysů, členité tváře a nepravidelně rostoucích vousů. Holící strojky jsou ale celkem silné, upevněné a vzniká poštipování pokožky, tedy citlivou kůži může tento styl holení dráždit.
Nevýhody:
- Nevhodné pro denní holení
- Je nepřesný
- Špatně holí měkké a první vousy
- Neuděláte s ním přesné kontury
Stará dobrá žiletka a žiletkové strojky mají tedy stále své místo a rozhodně je dobré mít doma i tuto výbavu. Ať už jste mladý muž nebo starší.
TIP: Vyberte si z naší nabídky holících strojků za nejlepší ceny.
Obrázek: Pixabay
Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.