Robotické vysavače: Jsou skutečně tak dobré? Kam se hodí?

Robotické vysavače zažívají šťastné časy a  zcela jistě patřily i k těm oblíbeným vánočním dárkům. Kdo by o tom nesnil? Mít uklizenou podlahu bez práce, navíc některé typy můžete  zapnout i na dálku pomocí chytrého telefonu, třeba cestou z práce. Takže máte uklizeno, jen co vkročíte do dveří.

Jak to s nimi ale doopravdy je? Skutečně pouklízí kvalitně? Co psí a kočičí chlupy?

robot

MÍNUS: Jen hladké podlahy a nízký chlup koberce

Máte-li doma vysoko chlupové koberce (více než 1,5 cm), budete je muset uklízet jinak. Na ty je robotický vysavač krátký. Ideální je ovšem na hladké povrchy, linolea, plovoucí podlahy, parkety nebo dlažbu. Robot má pochopitelně nižší sací sílu než klasický vysavač, proto nezvládá úklid vysokých chlupů.

- nehodí se pro hodně členité místnosti, schody, různorodé povrchy, mnoho nábytku nebo dekorací

- máte-li zvířata, chlupy a více nepořádku na podlaze, stejně se nevyhnete klasickému úklidu, ale robotický vysavač dobře "pozametá" hrubou nečistotu a udrží provozní pořádek.

- přímo rohy, do milimetru, neuklidí... ačkoliv jsou i modely, které se na rohy zaměřují, např. SENCOR tím, že má postranní rotační kartáčky  

- větší kusy nepořádku (popadané větší kusy, sponky, stébla slámy, hobliny) mnohdy nesebere a zastaví se

PLUS: Nejlépe se mu uklízí, když nejste doma

Je to pochopitelné, protože se mu nikdo neplete pod nohy. To lze považovat za největší výhodu celého úklidu. Je hotovo, než se vrátíte do místnosti nebo do celého domu. 

- skvěle vysaje místa pod skříní, postelí (všude, kam se vejde), na těžko přístupných místech, kam se s klasickým vysavačem těžko dostáváte, protože je nad nimi zábrana. V tomto směru má velkou výhodu oproti klasickým vysavačům. Odpadají tak chuchvalce chlupů vynořující se zdánlivě odnikud.

- perfektně posbírá drobky a hrubý nepořádek z koberců s nižším vlasem

- má tichý chod a výdrž, chtějte modely, které vydrží min. 80 minut, vydrží vám na vícero úklidů

A jak to je s úklidem v praxi?

Aby robotický vysavač dobře sloužil, je vhodné mu připravit dobré podmínky. Ideálně odstranit židle a věci, které  na zemi překáží. Kam potřebujete, aby hladce prokouzl, tam mu udělejte místo. 

Prahy překonává lehce, do výšky 1 cm, ale vždy si to ověřte v popisu každého modelu. Chlupy a nepořádek po mazlíčcích uklidí velmi uspokojivě, jen si dejte pozor na častější výměnu nádobky s nepořádkem, v takové situaci se naplní i na jedno vyluxování.

Povrch, který robotický vysavač uklízí, musí být vždy suchý!

Dá se tedy říci, že robotický vysavač je skvělým pomocníkem, chcete-li oddálit termíny velkého úklidu a chcete-li zachovat provozní pořádek v domě nebo bytě. 

Je to neskutečná úleva a rozhodně umí zlepšit náladu!

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565