Jak uvolnit zablokovanou krční páteř? Teplo a klid

Ne, tohle opravdu nejde rozcvičit. Maximálně až ve fázi, kdy pomine akutní bolest, takže vám ve chvíli akutní blokády nepomůže ani masér, nebo ne na dlouho. Akutní blokáda krční páteře a bolestivé stažení svalů kolem ní dokáže rozvolnit v první chvíli teplo a případně léky na bolest a uvolnění svalů, pokud chcete celý proces urychlit.

disease-4392172_640

Proč se svaly křečovitě stahují?

Na vině může být více příčin, obvykle se ale některé spojují. Nejčastěji se jedná o dlouhodobé přetěžování (sezení, nepřirozené postavení krku, shýbání se), svaly kolem šíje také reagují na stres stažením, takže ani nemusíte nikde sedět, ale tuhnutí v této oblasti je reakcí těla na psychickou zátěž. A pak stačí už málo, špatný pohyb, delší sezení v nepříjemné pozici, špatný polštář nebo špatná poloha při spaní nebo prochladnutí od otevřeného okna, klimatizace nebo přímo venku. Proto s podzimem a jarem je nejvíce blokád krku, protože právě chladný vzduch je často tou poslední kapkou pro tyto šíjové svaly, které jsou i za normálních okolností často nepřiměřeně zatěžované.

Projevy blokád jsou různé, od akutních bolestí šíje, pálení svalů až po bolesti hlavy, závratě nebo poruchy vidění. Vždy záleží na tom, kde a který nerv svaly utlačují.

Je tedy vhodné je uvolnit.

Suché teplo prosím!

Nikdy si nezkoušejte prohřívat krk v horké vodě. Toto teplo z vody nejsou schopny svaly dostatečně vstřebat, naopak je to pak zátěž i pro celé tělo. Navíc stačí pak vylézt z vany a i lehký chladný vzduch "ofoukne" a svaly se křečovitě stáhnou. 

Suché teplo je neocenitelné v tom, že může působit místně. Polštářek k nahřívání můžete koupit (s výplní peckovou, semínkovou apod.), naprosto ideální jsou však solné polštářky, které si můžete ušít i doma. Do povlaku dáte hrubou sůl a zašijete. Sůl má skvělou vlastnost, že drží teplo velmi dlouho a dobrých 15 minut nahřátí v troubě nebo  mikrovlnce už bude  znát. Přesto čím déle budete nahřívat, tím dříve se blokády zbavíte. Vezměte si několik polštářků, nahřívejte a vydržte tak s uvolněnými svaly leže třeba hodinu. Může Vás to zachránit od návštěvy rehabilitačního lékaře. Druhý den zopakujte nebo dle potřeby. 

Vhodné jsou také léky na uvolnění svalů běžně dostupné v lékárně nebo si přidejte do vody rozpustný hořčík, který také mírní křeče svalů.

Masážní a zahřívací přístroje nejen na páteř si můžete vybrat i u nás. A máte to bez práce! A bez vstávání kvůli nahřívání polštářku.

 

Foto: Pixabay

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565