Proč lymfa stagnuje a jak ji rozhýbat?

Rozhýbat lymfu nemusí být vůbec snadné, ale můžeme to dokázat i jednoduchou domácí lymfodrenáží. Lymfa může být utlačována kvůli vyšší váze, sedavému zaměstnání nebo nepříliš zdravému jídelníčku, ale vy si můžete velmi lehce pomoci sami. Jde jen o to: udělat si plán! 

leaf-2986837_640

Proč lymfa stagnuje?

Zaobírat se budeme nikoliv zdravotními vážnějšími komplikacemi, ale těmi běžnými důvody, proč začne kůže vypadat jako pomeranč.

Sedavé zaměstnání: tady trpí zejména nohy, stehna, ale celulitida se může rozšířit i na lýtka. Nehybná pozice ovlivňuje a utlačuje proudění lymfy nejen v nohou, ale svůj vliv má i zhoršené prokrvování pánevní oblasti, stlačování hýždí a slabin.

ŘEŠENÍ: v podstatě všechny cviky na protažení dolní části těla, případně na posilování nohou.

Zvýšená váha: pokud přiberete, patrně se objeví i celulitida nebo otoky svědčící pro stagnující lymfu. Tuková tkáň tlačí na lymfatické cestičky a lymfa se zadržuje a vytlačuje tukové polštářky ven, vzniká tak vzhled pomeranče. I tady pak dolíčky vznikají na dolní části těla, hýždě, ale i břicho a paže.

ŘEŠENÍ: pokud redukci váhy obohatíte i o cviky na celé tělo, už s pár kily dole se vám znatelně zlepší i celulitida. Pouze s redukcí jídelníčku to půjde pomaleji, ale také půjde.

Nevhodný jídelníček: spoustu cukru, soli nebo průmyslově zpracovaných potravin. Čím je tělo více zatížené přemírou potravy, se kterou má tělo víc práce než získaného užitku, tím více se zpomaluje i tok lymfy.

ŘEŠENÍ: Ovoce, zelenina, bylinné čaje, přípravky na odvodnění, zelené potraviny. Po změně jídelníčku se výsledek projeví, ale očekávejte první výsledky až v řádu týdnů (či měsíců). 

Na vině může být také hormonální nerovnováha nebo svalové blokády, které stlačují lymfatické cesty. Tady pomůže dobrý fyzioterapeut, který blokády uvolní a opět se nám rozproudí tekutiny v těle.Má-li být lymfa rozhýbána, potřebuje k tomu akční svaly, které lymfatické cesty dostatečně masírují.Kromě pohybových aktivit vám pomůže i přístrojová (i domácí) lymfodrenáž.

TIP: Wellife domácí lymfodrenáž může být dobrým pomocníkem, navíc se skvěle zrelaxujete.

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565