Podle čeho vybrat dětský elektrický zubní kartáček?

 O vhodnosti nebo nevhodnosti elektrických zubních kartáčků pro děti se toho napsalo a namluvilo dost. Jenže jaká je pravda? Faktem je, že musíme vzít v úvahu typ zubů, které dítě má a také pořídit kvalitní zubní kartáček. Pak elektrickému nic nestojí v cestě, a dokonce má i svůj nenahraditelný význam.

Pojďme se podívat na několik faktů, která při rozhodování se o kartáčku pomohou…

Je vůbec takový kartáček vhodný pro děti? 

 Nenahrazujte dětský kartáček dospěláckým!

Někdy to svádí, když už máte náhradní hlavice, tak prostě jednu rezervovat dítěti. Ale dospělácké kartáčky jsou stavěny na hrubší sílu a dětský chrup mohou poškodit. Proto speciální dětské kartáčky odvádějí jemnější práci a jinak stavěny jsou i jejich náhradní hlavice, více uzpůsobené mléčnému a čerstvě rostlému trvalému chrupu.

children-1869265_640

Sonické a rotační – jaký je mezi nimi rozdíl?

Sonické kartáčky se deporučují dětem už od čtyř let, rotační od pěti let, což  je takový orientační údaj. Rozdíl mezi nimi je ve stylu pohybu. Rotační provádí rotační pohyb ve 360 ° a ještě vyvíjí tlak, čímž stírají zubní plak. Sonické se neotáčí, pouze jemně vibrují, mají většinou protáhlé hlavice a jemným třaslavým pohybem šetrněji vyčistí zuby i v hůře přístupných místech.

Kartáček! Rovný a měkký

Hlavičky kartáčků by měly vždy být rovné a měkké, čímž zabráníme poškození skloviny. To platí i pro dospělé. Díky efektivnějšímu pohybu hlavice není nutné mít tvrdé nebo tvarované štětiny. Volte měkounké...

Máme pro vás dva tipy pro dětské čištění zoubků od Oral B, jeden se Star Wars tématikou pro kluky a jeden s tématikou filmu Ledové království pro holky. Oba vynikají tím, že jejich rotační pohyb je mírnější a měkčí přizpůsobený dětským mléčným zoubkům.

No a jak přistoupit k čištění opravdu bezpečně?

Poraďte se se zubním lékařem, který nejlépe zhodnotí kvalitu zubní skloviny dítěte. V případech, že má dítko od přírody slabší nebo poškozenou sklovinu, není použití elektrických kartáčků vhodné. Naopak, při boji s neustálým zubním plakem se může použití elektrického kartáčku párkrát v týdnu velmi dobře zlepšit stav zubů, protože elektrický kartáček je účinnější.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

 

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565