Kdo je vrah? Aneb parádní detektivní stolní hra pro děti i dospělé

Vyřešíte kdo je vrah? Bojíte se? Tak tohle je snad nejnapínavější stolní hra pro celou rodinu. Podezřelá doktorka Kvítková se rozhodně nebojí a je jen na vás, koho usvědčíte jako vraha. A to se ještě můžete mýlit. Je úžasné, jakou mystiku, napětí a detektivní um zapojili tvůrci této hry od Clueda do hry s názvem Cluedo The Classic Mystery Game.

 jkljůlk

Je určena hráčům od osmi let výše...

Udrží vás ve hře půl hodiny a více!

Hra je koncipována tak, aby udržela 2 – 6 hráčů ve hře a ve stavu napětí i více než půl hodiny, takže se rozhodně nudit nebudete, jen teda nevíme, jestli tohle můžeme doporučit před spaním. To už záleží na síle nátury…

Hra obsahuje pro představu hrací plochu, figurky a miniaturní zbraně, padesát kartiček, jednu obálku tvořící složku detektivního případu, který budete řešit a ještě navíc pravidla hry, která je dobré si pořádně prostudovat, protože potom už na nic nebude čas.

Až vás chytí mystika příběhu, už vás nepustí….

Udělejte si dobré jídlo, ještě lepší čaj a jdeme na to…

PROČ rádi hrajeme a bojíme se?

Ale ještě než si tuhle hru možná doma rozbalíte, podíváme se na to, proč se lidé tak rádi bojí. Nebo proč rádi řeší tyhle zapeklité detektivní situace a čtou detektivky, dívají se na horory a kriminální seriály. No, možná se v některých tužbách lidské duše poznáte…

Strach z bezpečí domova je sladký

Je to tak. Lidé se rádi bojí, pokud to není doopravdy. Strach prožívaný v všeobjímajícím pocitu bezpečí je prostě vzrušující a navíc i trochu návykový, takže kdo se rád bojí u filmů nebo knih, čas od času tento zážitek opakovaně vyhledává, protože působí relaxačně na duši.

Útěk z reality

Potřebujeme si někdy oddechnout od plně prožívané reality a to se nejlépe a nejrychleji povede útěkem do jiné, velmi intenzivní reality v hlavě. A proto jsou tu právě knihy, filmy, nebo i takto prožívané společenské hry. Přecházíme ze světa do světa a když jsme někde jinde, v plném zápalu jiného příběhu, odpočívají ty části mozku, které namáháme stresem všedních dnů.

Bystříme si mysl!

I Sherlock Holmes rád probíral případy svých kolegů, protože chtě nechtě, tvůrci a spisovatelé podobných příběhů musí mít pěkně pod čepicí. Logika, bystré myšlení, navíc umění zaobalit „vraha“ do takového hávu, aby nebyl do poslední chvíle podezřelý. A podezřelého udělat třeba i z někoho úplně nevinného. Když jdeme takovým příběhem, máme pocit, že přemýšlíme společně s autorem a bystříme si svou vlastní prozíravost, intuici i logické myšlení. Vše je v příjemném souladu.

Tak vám popřejeme hezké hraní a bání!

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565