Podle čeho vybírat vánoční osvětlení?

Vánoční osvětlení patří neodmyslitelně už k adventnímu času. Podle čeho ho vybírat? Samozřejmě se budeme orientovat nejen spotřebou (A a všechna A s plusy jsou žádoucí), ale také barvou, intenzitou světla a způsoby úchytů.

christmas-g620f1a3f6_640

Některá světýlka se hodí nejen na vánoční stromeček, ale zdobně je můžeme umístit i na okno, stěnu nebo na různá vánoční aranžmá. V temné podzimní a adventní dny můžeme dobrými LED světýlky nahradit bodové osvětlení místností. Atmosféra se potom odvíjí od toho, jakou barvu světel zvolíme.

Teplá a studená světla

Někdo nedá dopustit na barevná světýlka. Mají něco do sebe a popravdě, je čím dál těžší sehnat dobré kvalitní barevné světlo. Moderní doba žádá studené LED světla, takže pokud se neradi vzdáváte heboučkého měkkého světla, volte žlutá světýlka. Bílá jsou slušivá v zimním období, v kombinaci se sněhem nebo se zeleným stromkem. Čiré temno nebo na bílém stromku ale opravdu působí studeně.

Úchyty - neskřípejte je

Některé typy řetězů a světel obsahují i přidané součástky pro úchyty, například nalepovací. Pokud máte již hotové úchytky nebo si je budete tvořit sami, nikdy kabely neskřípejte. Prahy, dveře, okna - to jsou riziková místa.

Bezpečnost především

Při nákupu světýlek si ověřte, že jsou bezpečné z hlediska použitých plastů, aby byly pevné (dvojité krytí, pružný plast, který se neláme).

Pečlivě dbejte také na to, je-li světlo určené pro vnitřní nebo venkovní použití. Nikdy interiérové světlo neinstalujte venku, nemá totiž patřičnou bezpečnost.

Pro venkovní použití má mít světelný řetěz nebo systém stupeň ochrany IP44 a vyšší. Ideální je pak IP67.

Pro interiérové použití by světlo mělo mít stupeň ochrany min. IP 20.

Nakupujte světýlka u osvědčených výrobců nebo někde, kde se i můžete na případné podrobnosti doptat.

Spojovací vánoční osvětlení

Novinkou na trhu jsou spojovací řetězy, kde můžete rozsvítit větší množství LED žároviček. Podle přání a nakoupených dílů si pak můžete spojit světýlka, krápníky, záclonky nebo sítě a mít složitější světelný systém na jeden přívodní kabel.

A vždy platí - nenechávejte světýlka bez dozoru!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565