!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Podle čeho vybírat vánoční osvětlení?

Vánoční osvětlení patří neodmyslitelně už k adventnímu času. Podle čeho ho vybírat? Samozřejmě se budeme orientovat nejen spotřebou (A a všechna A s plusy jsou žádoucí), ale také barvou, intenzitou světla a způsoby úchytů.

christmas-g620f1a3f6_640

Některá světýlka se hodí nejen na vánoční stromeček, ale zdobně je můžeme umístit i na okno, stěnu nebo na různá vánoční aranžmá. V temné podzimní a adventní dny můžeme dobrými LED světýlky nahradit bodové osvětlení místností. Atmosféra se potom odvíjí od toho, jakou barvu světel zvolíme.

Teplá a studená světla

Někdo nedá dopustit na barevná světýlka. Mají něco do sebe a popravdě, je čím dál těžší sehnat dobré kvalitní barevné světlo. Moderní doba žádá studené LED světla, takže pokud se neradi vzdáváte heboučkého měkkého světla, volte žlutá světýlka. Bílá jsou slušivá v zimním období, v kombinaci se sněhem nebo se zeleným stromkem. Čiré temno nebo na bílém stromku ale opravdu působí studeně.

Úchyty - neskřípejte je

Některé typy řetězů a světel obsahují i přidané součástky pro úchyty, například nalepovací. Pokud máte již hotové úchytky nebo si je budete tvořit sami, nikdy kabely neskřípejte. Prahy, dveře, okna - to jsou riziková místa.

Bezpečnost především

Při nákupu světýlek si ověřte, že jsou bezpečné z hlediska použitých plastů, aby byly pevné (dvojité krytí, pružný plast, který se neláme).

Pečlivě dbejte také na to, je-li světlo určené pro vnitřní nebo venkovní použití. Nikdy interiérové světlo neinstalujte venku, nemá totiž patřičnou bezpečnost.

Pro venkovní použití má mít světelný řetěz nebo systém stupeň ochrany IP44 a vyšší. Ideální je pak IP67.

Pro interiérové použití by světlo mělo mít stupeň ochrany min. IP 20.

Nakupujte světýlka u osvědčených výrobců nebo někde, kde se i můžete na případné podrobnosti doptat.

Spojovací vánoční osvětlení

Novinkou na trhu jsou spojovací řetězy, kde můžete rozsvítit větší množství LED žároviček. Podle přání a nakoupených dílů si pak můžete spojit světýlka, krápníky, záclonky nebo sítě a mít složitější světelný systém na jeden přívodní kabel.

A vždy platí - nenechávejte světýlka bez dozoru!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení