AKCE! Už jste u nás nakoupili v minulosti? Ke každému opakovanému nákupu nyní dáváme DÁREK ZDARMA! Praktickou bavlněnou tašku na nákupy s velkými uchy pro pohodlné nošení.

Zapomeňte na rybízovou! Čím slepit vánoční cukroví?

Máme pro vás pár mlsných tipů na lepení nejen lineckého cukroví. Pojďme si představit nejen nové chutě do vánočního cukroví, ale také upozorníme na nejčastější chyby, které nám mohou pokazit vánoční plány!

Jemná, čistá pomazánka

Pokud se stane, že pro slepování cukroví vyberete omylem marmeládu nebo džem s kousky ovoce (třeba meruňková je tím proslulá), tak nezoufejte. Hmotu můžete propasírovat přes sítko (nejlépe kovové) nebo přes cedník, abyste mohli vyvinout i případně větší sílu a kousky rozbili. Směs můžete i rozmixovat, pokud jí máte více.

Jinak ale vybíráme ovocné koncentráty, které jsou pevné, hutné a chuťově velmi výrazné. A hlavně jemné na pomazání. S kousky ovoce se hodí pro cukroví, kde je větší prostor pro ovocnou výplň, například do sádlového cukroví nebo do různých andělských ok apod.

Marmelády, ty pravé citrusové

Už také víme, že marmeláda je název pro citrusové pomazánky. Jsou skvělé, ale ty pravé, nahořklé, obsahují i kusy kůry. Ta je měkká, takže ji můžete pokrájet nebo jemně propasírovat. Je tak úžasná, že je škoda ji pro slepování cukroví vybírat. Hodí se pro slepování vanilkového, ale také čokoládového cukroví.

Pevná povidla

Pevná povidla se hodí pro spojování perníčků nebo pro slepování cukroví skořicového či čokoládového. Jestli máte povidla příliš řídká, zkuste je chvíli povařit, zahustit strouhaným perníkem nebo mletým mákem.

Dbejte na čistotu!

Pokud slepujete cukroví a víte, že sklenici chcete ještě uchovat a používat, vždy lžící jen odeberte patřičné množství. Marmelády a džemy jsou náchylné k plesnivění, takže pár odpadnutých drobků lineckého může zapříčinit, že  na nový rok na rohlík už nebudete mít nic.

christmas-cookies-g88d29ddc9_640

A čím ochutit cukroví kromě rybízových a ovocných ostrých pomazánek?

- datlová povidla

- borůvková marmeláda (do čistého vanilkového nebo kokosového cukroví)

- fíková marmeláda (do ostřejšího cukroví, fíková je temně sladká)

- černý rybíz (skvělá do lineckého)

- rebarbora (do každého cukroví)

 

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565