!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Jak mrazit víno (pro kulinářské účely)

Patříte mezi ty, kteří otevřou láhev vína, přidají víno do jídla a se zbytkem nemají problém? Pak tohle nebude článek pro vás. Ale jestliže se jen ztěžka odhodláváte k otevření lahve pro kulinářské účely, protože co s tím zbytkem, nešel by zmrazit?, pak je toto článek přesně pro vás.

white-wine-gfbe30599c_640

Otázka zní, jak dlouho vůbec lahev vína vydrží svěží po otevření?

Velmi kvalitní vína vydrží zazátkovaná i několik dnů, ta méně kvalitní začínají měnit chuť už velmi brzy po otevření a druhý den už rozhodně chutnají jinak (hůře) než první den. Takže týden otevřené víno v lednici je sice možné, ale poslední dny už to není zrovna růžový zážitek. Zátky, které jsou vzduchotěsné (gumové, přilnavé, pracující na principu podtlaku) dokáží výrazně prodloužit životnost vína v lednici.

Pokud ale chcete uchovat víno pro kulinářské účely, jde ho zmrazit, například v kostkovači na led?

Ano, je to možné - ale musí nám být jasné, že na chuti víno trochu utrpí. Pro kulinářské účely to ale nemusí tolik vadit. A rozhodně pár kostek do zásoby dobrého vína je lepší než velmi špatné čerstvé víno. Základní chuť vína je totiž zmrazením uchována.
I tady ale platí, že nepoužívejte pro vaření víno, které vám nechutná ani pro prosté pití. Jídlo byste si zkazili.

Dlouho dušená jídla a masa - lze použít i nižší kvalitu, protože chuť vína se do jídla zavaří, zapeče a zhutní.

Lehce dušené a svěží pokrmy - použijte kvalitní, protože chuť vína bude velmi cítit ve své syrové podobě.

Jaké víno rozhodně nepoužívat?

- s vadami chutě a vůně (myšina, plíseň, octovatění, vůně po korku)

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení