Péče o zahradu v zimě

zimanew

Letošní zima nám dává, co proto. Teploty hluboko pod bodem mrazu, co už za posledních pár sezón nepamatujeme. Proto je potřeba vedle zimních radovánek nezapomenout na naši zahradu, aby se na jaře mohla čile probudit k životu.

Práce se sněhem

Zima je pro rostliny obdobím odpočinku. Neměli bychom však zanedbávat základní péči. Ta zahrnuje kontrolu stavu sněhu ve větvoví stromů a keřů. Když je vrstva moc vysoká je lepší jí setřást nebo srazit. Setřesený sníh je dobré vrstvit ke kořenům stromů a keřů choulostivím k mrazům. Sníh funguje jako tepelný izolant a rostlinám dodá optimální závlahu.

Péče o zahradní jezírko

Pokud se na zahradě nachází jezírko, je velice důležité na něj nezapomenout. Starost o něj před zamrznutím spočívá v odstraňování napadaného listí a odsátí kalu ze dna speciálním vysavačem. Během zimy ryby nekrmíme, protože ryby přes zimu potravu nepřijímají a krmivo by kleslo ke dnu a postupně by se začalo rozkládat a kazilo by vodu. Vodní hladinu je dobré udržovat částečně nezamrzlou, protože je potřeba, aby z jezírka mohly unikat kalové plyny. Pomoci tomu můžete speciálním čerpadlem.

Co s okrasnými stromy?

Okrasné dřeviny je dobré před napadnutím prvního sněhu svázat, takže pokud to zatím nemá, tak je nejvyšší čas tak učinit. Může totiž dojít k tomu, že sníh napáchá velké škody, které nepůjdou vrátit. Jestliže jsme vysadili nové okrasné stromky na větrném místě, je dobré je chránit zábranami proti větru. V zimě je zároveň vhodný čas pro řízkování muškátů, kterým trvá i půl roku, než vykvetou.

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565