Jak dodržujete novoroční předsevzetí?

předsevzetí

První měsíc roku 2017 je za námi, je čas se podívat na to, jak se nám daří dodržovat novoroční předsevzetí. Pokud se některé předsevzetí nedaří plnit podíváme se na to, jak ho začít plnit, aby nezůstalo jenom u planých slibů.

Jsou vaše předsevzetí reálná?

Jestli se vám nedaří dodržovat vaše novoroční předsevzetí, tak jednou z příčin může být to, že zkrátka není reálné. Pokud něco chcete hned například klasicky zhubnou nebo přestat kouřit ne vždy to jde ze dne na den. Lepší je si stanovit postupné cíle například na měsíční bázi, které vás povedou k celkovému cíli.

Formulujte vaše předsevzetí pozitivně

Pokud něco opravu chcete je na to lepší jít s pozitivním přístupem. To platí i u samotné formulace vašich předsevzetí. Proto je lepší než místo „přestanu kouřit“ říct si „dám si žvýkačku“, nebo „budu pít pivo pěkně v teple“ potom co začne platit zákon o zákazu kouření v hospodách. Protože když si bude stále opakovat slovo kouřit, bude vám to připomínat cigarety a tím na ně budete mít větší chuť.

Zapojte své okolí

Jestliže se ve vašem okolí vyskytuje někdo, kdo kouří a vy s tím chcete přestat, je to vždycky o něco horší, proto je dobré vaše okolí zapojit. Například se můžete domluvit s kolegy v práci a společně se ve vašem snažení podporovat, protože ve více lidech se to lépe táhne. Když nenajdete nikoho, kdo má stejné předsevzetí jako vy, seznamte s ním alespoň někoho vám blízkého a společně váš progres konzultujte. Pomůže to.

Neházejte flintu do žita

Potom co se vám nedaří plnit předsevzetí hned od samého začátku, neházejte flintu do žita. Nenechte se tím zlomit a vytrvejte, protože jedině určitá sebekázeň a disciplína vám pomůžu dosáhnout vytouženého cíle. Chybovat je lidské a pokud se stane, že někdy předsevzetí porušíte, zkuste přijít s preventivním opatřením, aby se situace znovu neopakovala.

Nebojte se odměnit

Odměnit se, je důležité. Protože když se odměníte dáváte mozku pozitivní signál, že by z té věci měl mít radost, a proto ji chce zopakovat. V tomto případě také platí, že předsevzetí musí být reálné, protože když budete mít nereálné předsevzetí, bude nereálné také dosažení odměny. Rozdělte si předsevzetí do malých krůčků a při splnění se postupně odměňujte. Vaše motivace bude o to větší, pokud vaše odměna bude něco po čem toužíte.

Co je psáno to je dáno

V neposlední řadě platí, že když si svůj plán někam zaznamenáte a budete ho mít neustále na očích, bude vám to neustále připomínat čeho chcete dosáhnout. To povede k tomu, že předsevzetí spíše splníte. Ideálním místem na umístění plánu je například lednice nebo nějaké místo kam chodíte každý den.

Nechcete přijít o další z dílů tohoto seriálu? Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565