Parafínové, nebo sojové svíčky?

Parafínové svíčky jsou ropný produkt a škodí zdraví, sojové jsou zdravější, neprodukují karcinogenní spaliny. Parabeny, které parafínové svíčky obsahují skutečně nejsou nic zdravého a co nejméně bychom jich měli nejen vdechovat, ale také nanášet na pleť. Ano, jsou často i součástí kosmetických výrobků a prokazatelně zdraví škodí. V této souvislosti se pak dozvídáme o nevýhodách parafínových svíček, které jsou vlastně všechny běžně dostupné čajové svíčky a velká část vonných svíček. 

candlelights-g7283d1889_640

Ty sojové, nebo dokonce z včelího vosku - prodávají jen specializované obchody, nebo je musíte v běžných obchodech velmi pečlivě hledat. Bývají dražší.
Dobrou alternativou pro spalování je také palmový tuk, někdy se ve svíčkách oba tuky míchají (palmový a sojový) - a i to je v pořádku.

Ale i kdyby nešlo jen o zdraví, sojové svíčky mají i jiné výhody:

- déle hoří až o několik hodin

- nečoudí, nedělají kolem svíčky saze 

Pokud si tedy koupíte svíčku bez uvedení jejího složení a bude vám na okraji skleničky tvořit saze, je parafínová.

- hoří jasnějším plamenem

- nebolí z nich hlava, nemáte pocit "vydýchaného vzduchu" v místnosti.

Závěr: Pokud pálíte svíčky jen občas, nebo venku na odehnání komárů, není problém s parafínem tak horký. Ale pokud rádi pálíte svíčky každý den nebo velmi často, obětujte krásu umělých svící s umělými vůněmi a parafínem a pořiďte si raději jednu, kvalitní. Výrobci sojových svíček dbají často i o na kvalitní éterické oleje. Prodávají se jak v dárkových krásných baleních, tak i obyčejné čajové svíčky.

Už jimi lze nahradit úplně všechny!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565