!!! AKCE !!! Až do odvolání cena dopravy na výdejní místa Balíkovny jen za 59,- Kč a to včetně dobírky ! Lze použít jen u zboží do 15 kg hmotnosti.

Parafínové, nebo sojové svíčky?

Parafínové svíčky jsou ropný produkt a škodí zdraví, sojové jsou zdravější, neprodukují karcinogenní spaliny. Parabeny, které parafínové svíčky obsahují skutečně nejsou nic zdravého a co nejméně bychom jich měli nejen vdechovat, ale také nanášet na pleť. Ano, jsou často i součástí kosmetických výrobků a prokazatelně zdraví škodí. V této souvislosti se pak dozvídáme o nevýhodách parafínových svíček, které jsou vlastně všechny běžně dostupné čajové svíčky a velká část vonných svíček. 

candlelights-g7283d1889_640

Ty sojové, nebo dokonce z včelího vosku - prodávají jen specializované obchody, nebo je musíte v běžných obchodech velmi pečlivě hledat. Bývají dražší.
Dobrou alternativou pro spalování je také palmový tuk, někdy se ve svíčkách oba tuky míchají (palmový a sojový) - a i to je v pořádku.

Ale i kdyby nešlo jen o zdraví, sojové svíčky mají i jiné výhody:

- déle hoří až o několik hodin

- nečoudí, nedělají kolem svíčky saze 

Pokud si tedy koupíte svíčku bez uvedení jejího složení a bude vám na okraji skleničky tvořit saze, je parafínová.

- hoří jasnějším plamenem

- nebolí z nich hlava, nemáte pocit "vydýchaného vzduchu" v místnosti.

Závěr: Pokud pálíte svíčky jen občas, nebo venku na odehnání komárů, není problém s parafínem tak horký. Ale pokud rádi pálíte svíčky každý den nebo velmi často, obětujte krásu umělých svící s umělými vůněmi a parafínem a pořiďte si raději jednu, kvalitní. Výrobci sojových svíček dbají často i o na kvalitní éterické oleje. Prodávají se jak v dárkových krásných baleních, tak i obyčejné čajové svíčky.

Už jimi lze nahradit úplně všechny!

Obrázek: Pixabay

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení