Outdoorová kamera: Jak vybrat?

Jak vybrat outdoorovou kameru? Chystáte se na dovolenou, cestu nebo výlet tak jedinečný, že uvažujete o koupi outdoorové kamery? Povíme vám, jestli se taková investice vyplatí a jaké od outdoorové kamery čekat záběry. 

Stačí pár záběrů a vzpomínky ožijí. Akční fotka, akční záběr - a to vzácné, co jste zažili naplno, vnímáte znovu.

person-1245959_640

Skvělé funkce tvorby časosběrných záběrů a videí, noční vidění nebo nastavení doby, kdy má kamera sbírat záběry. A mnoho dalšího....

Co řešit v prvních fázích výběru?

- velikost (jak se vám hodí velikost?)

- stabilizace (velmi důležitá při pohybu, při akčních záběrech)

- vodotěsnost (chcete-li natáčet ve vodě nebo vlhkém prostředí) TIP: Vhodné je, aby kamera byla vodotěsná i bez pouzdra!

- umístění tlačítek (po straně, na jiných místech, dostupnost v pouzdru nebo bez, důležité pro natáčení v rukavicích)

- výdrž baterie, možnost dobíjení za běhu a přítomnost funkcí, které zvyšují spotřebu (dálková ovládání)

Dostupná příslušenství: co s kamerou plánuji?

Důležité je také zvážit, jaké příslušenství potřebujete a zda-li se dá dokoupit nebo je už součástí outdoorové sady. Držák na řídítka, helmu nebo hrudní pás. Redukci na stativ, držák do auta, pásky, řemínky, wi-fi, bluetooth... mnoho z příslušenství lze dokoupit dle potřeby, ale už v prvních fázích musíte uvažovat alespoň nad tím, jak a kde budete kameru testovat.

Kvalita záběru: čím ostřejší, tím lepší?

Zajímavé je, že full HD rozlišení není zárukou dobrých záběrů ve chvíli, kdy je špatný stabilizátor. Je to však základ, nižší rozlišení je vždy o nekvalitním záběru. Dobrým ukazatelem plynulého natáčení outdoorovou kamerou je tzv. bitrate - což je hodnota kolik dat je schopna kamera za sekundu zpracovat. Tento údaj by měl být co nejvyšší

 

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565