Outdoorová kamera: Jak vybrat?

Jak vybrat outdoorovou kameru? Chystáte se na dovolenou, cestu nebo výlet tak jedinečný, že uvažujete o koupi outdoorové kamery? Povíme vám, jestli se taková investice vyplatí a jaké od outdoorové kamery čekat záběry. 

Stačí pár záběrů a vzpomínky ožijí. Akční fotka, akční záběr - a to vzácné, co jste zažili naplno, vnímáte znovu.

person-1245959_640

Skvělé funkce tvorby časosběrných záběrů a videí, noční vidění nebo nastavení doby, kdy má kamera sbírat záběry. A mnoho dalšího....

Co řešit v prvních fázích výběru?

- velikost (jak se vám hodí velikost?)

- stabilizace (velmi důležitá při pohybu, při akčních záběrech)

- vodotěsnost (chcete-li natáčet ve vodě nebo vlhkém prostředí) TIP: Vhodné je, aby kamera byla vodotěsná i bez pouzdra!

- umístění tlačítek (po straně, na jiných místech, dostupnost v pouzdru nebo bez, důležité pro natáčení v rukavicích)

- výdrž baterie, možnost dobíjení za běhu a přítomnost funkcí, které zvyšují spotřebu (dálková ovládání)

Dostupná příslušenství: co s kamerou plánuji?

Důležité je také zvážit, jaké příslušenství potřebujete a zda-li se dá dokoupit nebo je už součástí outdoorové sady. Držák na řídítka, helmu nebo hrudní pás. Redukci na stativ, držák do auta, pásky, řemínky, wi-fi, bluetooth... mnoho z příslušenství lze dokoupit dle potřeby, ale už v prvních fázích musíte uvažovat alespoň nad tím, jak a kde budete kameru testovat.

Kvalita záběru: čím ostřejší, tím lepší?

Zajímavé je, že full HD rozlišení není zárukou dobrých záběrů ve chvíli, kdy je špatný stabilizátor. Je to však základ, nižší rozlišení je vždy o nekvalitním záběru. Dobrým ukazatelem plynulého natáčení outdoorovou kamerou je tzv. bitrate - což je hodnota kolik dat je schopna kamera za sekundu zpracovat. Tento údaj by měl být co nejvyšší

TIP:  Outdoorová kamera GoPro Hero je tu pro vás s mnoha akčními vylepšeními, mimořádně vhodná pro zaznamenávání extrémních sportů.

 

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565