Bezsáčkový vysavač: Jaké parametry by vás měly zajímat?

Vybíráte bezsáčkový vysavač? Jaké parametry by měl být, aby jeho koupě nebyla zklamáním? Jsou důležité filtry i jeho obsah? A výkon?  Na všechno se poctivě podíváme.
Bezsáčkové vysavače mají jednu velkou výhodu, která pramení již z jeho názvu, nemusíte si dělat starosti se sáčky, takže se hodí především tam, kde je nepořádku relativně hodně a sáčků byste se ukupovali. Sáček je tu nahrazen nádobou, do které se nečistoty schraňují.

fffff_1

Podle čeho vybírat a na co dávat pozor?

1. velikost sběrné nádoby

Dejte si pozor na velikost sběrné nádoby. Některé jsou tak malé (1 - 2 l), že vysají jednu dvě místnosti a jsou plné. Tímto neduhem trpí hlavně cyklónové vysavače, které filtrují nepořádek důkladněji, tudíž mají vnitřek nádoby strukturovaný a i když garantuje nějakou sběrnou kapacitu, je díky tomuto rozdělení reálně o něco menší, protože se snáze jednotlivé díly ucpou chlupy, vlasy apod.. Na druhou stranu průmyslové vysavače (pro náročné) mají 10 - 20 l nádoby. Nádoba tvoří velkou část vysavače, proto se výrobci snažící se o kompaktní a skladný tvar přístroje, zmenšovat obsah.

2. filtry

Hepa filtry, cyklónový systém, to jsou vše přídavky navíc, které zajistí, že prach vysávaný z místnosti se nebude potulovat ve vzduchu vypouštěném vysavačem Je však také důvodem, proč nikdy takovým vysavačem nevysávat suť nebo nepořádek po malování. 

Nevýhoda: oproti sáčkovým vysavačům musíte v těch bezsáčkových častěji čistit a měnit filtry.

3. délka šňůry

Akční radius je důležitý. Délka šňůr je různá  (3 - 6 m), čím delší, tím lépe. Počítejte i s délkou vysavače a sací hadice, čím se akční prostor zvětšuje. 

4. hlučnost

U sáčkových vysavačů hlučnost většinou moc řešit nemusíme, bezsáčkové však mají mezi nevýhodami větší hlučnost. Pokud je i pro vás důležitá, dívejte se i na tuto hodnotu. Obecně se řadí do kategorií pod 71 dB a nad 71 dB.  Někdy se hlučnost dá regulovat regulací sacího výkonu.

TIP: Vysavače k zakoupení u nás na odkazu zde

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565