Osobní váhy, které změří ve vašem těle snad vše? Jak to dělají?

Chcete-li si v dnešní době pořídit osobní váhu, možná vás překvapí nabídka toho, co všechno váhy umí. Kromě kilogramů, které jste přibrali, nebo shodili, vám šmahem ukáží, kolik máte v těle tuku, vody, nebo dokonce přímo zaměří místa, kde jsou tukové zásoby nezdravé, kritické a jak na tom jste s metabolismem. Je vám to vhod, nebo vám to přijde až stresující?

market-3327755_640

Možná méně stresující než věčné kolečko - sušenka - výčitky... sušenka - výčitky....

Jak pro koho... kdo si chce až úzkostlivě hlídat svou fyzičku a zdravotní stav, jsou tyto váhy dobrým orientačním prostředkem. Taková váha se pak stává dobrým šéfem, osobním trenérem, kýmkoliv chcete, aby nad vám držel bič.

Ale možná si kladete otázku, jak všechno tohle váhy vědí?

Základem je tzv. bio impedanční analýza, která jednoduše porovná údaje získané průchodem slabého neškodného elektrického výboje tělem s údaji, které do váhy zadáte (výška, věk, pohlaví...). Stoupneme si na váhu a senzory na místě chodidel vyšlou slabý proud, poté program ve váze vyhodnotí všechny údaje a předloží nám výsledky. Jiná je vodivost tuků, jiná svalů, takže přístroj pak rozezná, kolik čeho v těle máte.

Některé váhy vám i doporučí podle naměřených analýz počet kalorií, které jsou přesně pro vás vhodné. A motivují vás i tím, že zobrazí jaký byl váhový úbytek (nebo příbytek) od posledního vážení. Skvělé, že?

Samozřejmostí je automatické vypnutí nebo indikace přetížení, někde i podsvícené displeje pro lepší orientaci, takže manipulace s váhou je jednoduchá a pohodlná. Některé nabízí i automatické zapnutí našlápnutím.

BONUS: Váhy pro sportovce nebo novější modely mají mnoho dalších funkcí, které zcela jistě využijí, protože dokáží měřit metabolický věk, BMI, zatížení kardiovaskulárního systému, hmotnost kostí, bílkovin, bazální metabolismus a můžete je ovládat přes mobilní telefon, údaje ukládat a porovnávat. 

Chcete-li s nějakým nezdravým návykem ve svém životě pořádně zatočit a změnit životní styl, jsou tyto váhy dobrým motivátorem.

Proč nesmí přístroj používat těhotné ženy?

Důvodem není ten slabý elektrický výboj, jak by se mohlo na první pohled zdát, ale fakt, že jejich rozložení tuku a vody je zcela jiné než u netěhotných žen, takže toto měření zcela postrádá smysl. Jakoukoliv váhu mohou těhotné používat pouze pro měření kilogramů, což je na prosto dostačující. 

 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565