Domácí manikúra a pedikúra: Od základní péče pro tu přístrojovou

Udělat si pedikúru a manikúru v pohodlí domova za pár minut je určitě lákavé. Pustíte si pěkný film, audioknihu, uvaříte čaj a v mžiku máte příjemnou pohodu, jejímž výsledem budou i krásné nehty. Ať už pro pravidelnou péči nebo tu akutní a nouzovou, hodí se mít doma přístroj, který vám s nehty pomůže. A připomeneme si i pár dobrých rad pro udržení zdraví nehtů i pokožky rukou a nohou.

light-2203687_640

Aby pedikúra i manikúra byla co nejjednodušší, je zapotřebí, aby naše nehty i pokožka kolem byla v dobré kondici. Nejvíce dostává zabrat v zimě, v mrazu, nebo při větrném chladném počasí, kdy pokožka i nehty vysychají. Zhoršení můžeme pozorovat také v létě, pokud ruce i nohy nepřiměřeně namáháme a nevěnujeme jim patřičnou regeneraci, někomu může například mořská voda zlepšit šupinatou pokožku, záděry a zpevnit nehty, někomu naopak z jejich krásy ubere.

Dostatečně pijte: Dehydratace se projeví na zdraví pokožky, která je povadlá a má sklony k šupinatění, což v okolí nehtů znamená také záděry.

Vyživujte krémy: Speciální krémy na okolí nehtů a na ruce jsou ideální, zabraňují vysušování a tvorbě záděr, ale pro akutní péči, či pokud vás záděry trápí více než je zdrávo, zkuste přímo výživné olejíčky. Bambucké máslo, medové zábaly, koupele v bylinkách. 

Pečujte o nehty: Zanedbaná péče o nehty se projeví i na zdraví pokožky prstů, vytažená kůžička u nehtového lůžka vytahuje kůži pod ní a ta praská, tvoří se záděry. Změklou namočenou kůžičku lehce zatlačte, nikdy ji nestříhejte, poškodili byste si nehtové lůžko, což se projeví třeba rýhou, která se pak tvoří na poškozeném nehtu.

Lahodná sůl pro nohy: Pedikúra je skvělá a kromě nehtů se postarejte i o pokožku nohou, jejímu zatvrdnutí nejlépe zabrání občasná koupel se solí a pravidelné promazávání, odstraňování ztvrdlé kůže, pokud je jí víc. Existují i sady pro tento typ pedikúry, péče pak vyžaduje cvik.

Stop agresivním lakům a odlakovačům: Laky na nehty nepoužíváme denně, stejně tak odlakovače, není důvod tedy kupovat ty nejlevnější, které nehty ničí (zabarvují je a ztenčují) a vysušují pokožku kolem nehtů. Po každém odlakování zregenerujte ruce i nehty výživným krémem.

 

 Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565