Neživte doma nervozitu!

Připadáte si doma pořád tak jako na trní a neumíte si odpočinout? Pořád se někde něco kupí, něco vadí, něco je někde pořád nedodělané, nerovné, neuspořádané? Máme pro vás pár tipů, které UKLIDNÍ DOMOV na pohled a pocitově tak, že se v něm budete cítit minimálně o poznání lépe i ve chvíli, kdy stále bude někde ten „nedodělaný kout, který manžel slibuje dodělat už půl roku“.

Někdy si totiž pocit chaosu v bytě způsobujeme i nevědomky vlivem několika celkem běžných neduhů. Zkusme s nimi zatočit.

interior-2685521_640

ORGANIZACE NÁBYTKU

Berte nábytek doma jako architektonické dílo v prostoru, působ na nás jako budovy. A koberce a podlahy jako povrch, po kterém šlapeme. Ve zmatku, špatných budovách a na chaotickém kamení nám dobře není: Mezi nábytkem byste se měli cítit dobře. I nevkusně nebo nešikovně postavený malý kousek nábytku v prostoru rozbíjí celkový pocit do věčné naštvanosti. To samé zdrchlaný koberec, vyšlapané místo, nevyhovující kobereček. Nebojte se zauvažovat o změnách.

TIP: Ovčí kožešina na zemi dokáže proteplit nejeden obývák.

BEZ ZBYTEČNÝCH LAPAČŮ PRACHU

Omezte je. Proberte se policemi a všechno, co na vás působí negativně, budí ve vás pocit vzteku, že to „lapá prach“ a netáhne vás k tomu nějaká příjemná citová vzpomínky, prostě zlikvidujte. Ani netušíte, jak moc tyhle věci štvou na pohled, protože podvědomě při pohledu na ně už „vidíme prach a jeho úklid.“

CHLUPATÉ POLŠTÁŘKY A DEKY

Chlupaté povlaky na polštářky a deky, přehozy – stačí jich pár mít a sem tam je použít k dekoraci. Neuvěřitelně proteplí prostor zejména za útulného zimního osvětlení.

KVĚTINY A ROSTLINY

Rostlé květiny a pokojové rostliny dodají interiéru život. A pokud květin moc nemáte, nebo se s nimi nechcete pěstovat, udělejte alespoň z té jedné nebo dvou, co vlastníte, dominantu celé místnosti. Rázem se nebudete cítit tak sami.

SVĚTLO ZA VŠECH OKOLNOSTÍ

Zajistěte dostatek světla všude, kde se necítíte dobře, ale bylo by dobré, kdyby to světlo bylo regulovatelné. Žaluzie a závěsy dodávají člověku pocit, že si atmosféru může v pokoji upravit dle své nálady. Pro večerní chvíle si pohrajte s rozmístěním stojacích lamp, závěsných světélek a s nastavením lustru. Rázem pak můžete vykouzlit díky jednomu malému světlu malebné zákoutí tam, kde byste ho za denního světla jen těžko spatřovali.

TIP: Z barev, které podle vědců nejlépe zajistí lidské duši pocit útulnosti a zklidní nervozitu, jsou to prý modré a fialové doplňky do bytu. Koberec, dečka, polštář, váza, květináče – mějte doma alespoň nějaké v této barvě a uvidíte, že se rázem budete cítit doma víc doma.

Zajímají Vás informace ze zákulisí našeho obchodu, tipy jak ušetřit na běžných výdajích a být tak bohatší, nebo jen rádi soutěžíte? Sledujte náš Facebook.

aaa-facebook_final_pruhled

Máte otázku? Lucie Vám poradí.608 873 565